Ara
Türk Lirası

CTAB DNA İzolasyonu Eğitimi (Kayıttan Hemen İzle)

Eğitmen: Haluk Çelik
1.5 Saat kayıttan ve interaktif eğitim !
SKU: DNAIE001
*
   Kayıttan hemen izle
    Ömür boyu sınırsız erişim
    Türkçe-İngilizce başarı sertifikası
    Eğitim dokümanları
    Tüm platformlardan erişim
  Eski fiyat: ₺750,00
  ₺550,00
  i h

  Bu eğitim; Haluk Çelik eğitmenliğinde, Lab Akademi Dijital Eğitim Platformu üzerinden kayıttan sunulmaktadır.

  DNA izolasyonu için uygulanan metotlar organizma türüne, kullanılan kısmına, materyalin kuru veya taze olmasına göre çeşitlilik gösterir. CTAB metodu ise sıklıkla kullanılan bir metot olup organizma türüne ve dokusuna göre özelleştirilebilmektedir

  Eğitim sonunda yapılacak sınav ile tüm katılımcılara Türkçe-İngilizce Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası verilecektir.

  Eğitimin Amacı

  Bu eğimin amacı katılımcıların moleküler biyoloji laboratuvarlarında sıklıkla kullanılan CTAB metodu ve uygulamaları hakkında bilgi vermektir. Eğitim sonunda katılımcılar çalıştıkları veya çalışmayı düşündükleri örneğe göre CTAB metodunu tasarlayabileceklerdir. Metodun uygulanması sırasında dikkat edilecek noktalar hakkında bilgi sahibi olunacaktır.

  Eğitimin İçeriği

  • DNA izolasyonu nedir ve neden yapılır?
  • CTAB metodu nedir?
  • İzolasyon kimyasalları nedir ve nasıl hazırlanır?
  • CTAB DNA izolasyon aşamaları ve dikkat edilmesi gereken noktalar
  • Değerlendirme, Soru-Cevap

  Kazanımlar;

  CTAB DNA izolasyon metodunun tanımı ve uygulamaları başta olmak üzere;

  • CTAB metotlarının nasıl uygulanacağı,
  • Kullanılacak malzemelerin nasıl hazırlanacağı
  • Organizmaya ve dokuya göre CTAB metodunun nasıl revize edileceği,
  • Metodun uygulanmasında dikkat edilecek noktaların neler olduğu öğrenilecektir.

  Kimler Katılmalı?

  • Önlisans, Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri,
  • Laboratuvar çalışanları,
  • DNA izolasyonuna ilgi duyan diğer tüm bireyler eğitime katılabilir.

  Eğitim Formatı;

  • Eğitim Lab Akademi Uzaktan Eğitim Platformu üzerinden kayıttan  gerçekleştirilecektir.
  • Canlı eğitimlere tüm katılımcılar sesli, görüntülü ve yazılı olarak interaktif bir şekilde katılım sağlayabilmektedir.
  • Ekran paylaşımları, gerekli durumlarda excel vb. hesaplama araçları, çevrimiçi uygulamalar, beyaz tahta çizimleri, video gösterimleri ve kamera karşısında anlatımlar ile eğitim interaktif bir şekilde işlenmektedir.
  • Tüm katılımcıların eğitime etkileşimli bir katılım göstermesi önemsenmekte ve eğitmen tarafından teşvik edilmektedir.
  • Katılımcılar kayıt edilen bu eğitimi sonrasında süre ve tekrar sınırı olmadan diledikleri zaman tekrar edebilir ve sorularının eğitmenin mail adresine gönderecekleri bir mail ile cevaplanmasını talep edebilirler.

  Eğitimle İlgili Diğer Detaylar;

  • Kayıt sırasında mailinizin doğru yazıldığından ve kayıt onay mailini aldığınızdan emin olunuz. Eğer kayıt onay maili almadıysanız mail adresiniz yanlış yazılmış olabilir.

  • Canlı eğitimlerde eğitimden 1 saat önce sizlere katılım ile ilgili tüm detaylar mail olarak iletilecektir. Lütfen spam, gereksiz, reklam ve tanıtım klasörlerinizi kontrol ediniz. Eğer hala mail gelmediğini düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki mail adresinden bizimle iletişime geçiniz.

  • Eğitim Lab Akademi Dijital Eğitim Platformu üzerinden gerçekleşmektedir. Bu platform için eğitim öncesi size gönderilecek link üzerinden ayrıca kullanıcı adı ve şifre belirlemelisiniz.

  • Eğitim katılım linki ve platform detayları eğitimden 1 saat önce gönderilmektedir.

  • Eğitime katılmak için herhangi bir yazılıma ihtiyaç yoktur ve istediğiniz platformdan güncel bir Chrome tarayıcıdan bağlanabilirsiniz.

  Eğitim ile ilgili her türlü soru, görüş ve önerileriniz için info@labakademi.com adresine mail atabilirsiniz.

  ÖNEMLİ NOT: Sertifikalar eğitim sonrası sertifika sınavının tamamlanması ile sistem tarafından hemen üretilir ve mail yolu ile tarafınıza PDF formatta iletilir. Ayrıca; uzaktan eğitim platformumuzdan da oluşturulan sertifikayı PDF olarak dilediğiniz zaman bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Mail gelmediğini düşünüyorsanız spam gereksiz ve reklam-tanıtım kutularınızı kontrol ettikten sonra her türlü talep, soru, görüş ve öneriniz için yukarıdaki mail adresinden lütfen bizimle iletişime geçiniz. Size en hızlı şekilde dönüş yapılacaktır.

  Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası almış olduğunuz eğitimden elde etmiş olduğunuz başarıyı belgelemenin en etkili yoludur. 

  Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası, Türkçe ve İngilizce dillerinde düzenlenir, sertifika takip kodu, sertifika sorgulama linki ve kare kod içerir, dijital ortamda takip edilebilir ve sorgulanabilir özelliktedir.

  Tüm bu özellikleri ile yurt içi ve yurt dışı başvurularınızda kullanılabilir. Lab Akademi sertifikaları bugüne kadar binlerce katılımcı tarafından kamu ve özel birçok farklı sektörde ve akademik alanlarda kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir.

  Oluşturduğu marka değeri ve güvenilirlik ile bir Lab Akademi Başarı Sertifikası hiçbir sorguya ve tereddüte yer vermeden kabul görür ve kariyerinize değer katar. Laboratuvar kariyerinize değer katmanın en etkili yollarından birisi de Lab Akademi Başarı Sertifikası almaktır.

  Başarı Sertifikası örneğini sayfanın en altında inceleyebilirsiniz. 

   

  Eğitimlerde başarı sertifikası satın almanız durumunda kazanacağınız ayrıcalıklar;

  1- Ödediğiniz ücret karşılığında size yukarıda bahsedilen tüm özellikleri içeren dijital bir başarı sertifikası düzenlenir. Aldığınız eğitimi dünya çapında geçerli kılan tüm özelliklere sahip olursunuz. 

  2- Canlı ve online eğitimlerde sorularınızı özgürce sorabilir ve eğitim sonrası eğitmenlerimiz ile temas halinde kalabilirsiniz. Eğitmenlerimiz, eğitim sonrası da oluşabilecek sorularınız için sizlere daima cevap vermek için hazırdır.

  3- Eğitim sonunda yapılacak sınav ile başarı sertifikanız verilmektedir. Bu sınav size özel benzersiz dijital takip numarasını oluşturmak için oldukça önemlidir. Sınavı başarı ile tamamlayan herkes başarı sertifikasını almaya hak kazanır.

  4- Eğitim sonunda tüm eğitim PDF dokümanlarını ve size özel alanda sunucularımızda kayıt edilmiş eğitim kayıt linkini alırsınız. Bu sayede eğitimi ömür boyu yazılı ve görsel olarak tekrar tekrar izleme imkanı kazanırsınız. 

   

  İşe alım uzmanlarının dikkat ettiği "Sürekli gelişim" kavramı hiç kuskusuz günümüzde çok daha fazla önem kazandı. Peki, sürekli gelişiminizi nasıl sağlarsınız? Bu sorunun elbet çak fazla cevabı vardır. Ancak işe alım uzmanları açısından bunun tek bir cevabı olabilir. Eğitim.. 

  Eğitim almak kadar aldığınız eğitimleri ispatlamak da oldukça önemli. İşe alım uzmanları sizin sürekli gelişime verdiğiniz önemi ilk olarak CV'nize eklediğiniz sertifikalara bakarak anlamaya çalışır. Eğer ikna olur ise iş görüşmesine çağrılma yolunda en önemli engeli aşmış olursunuz.

  Bin'lerce benzer CV arasından işe çağrılacak on'larca adayı seçmek hiç kolay değildir. Bu nedenle doğru adayı belirlemek için CV'ler işe alım uzmanları tarafından eğitim, deneyim, yaşadığınız şehir, yaşınız, üniversiteniz gibi on'larca filtrasyon işleminden geçirilir. Ardından benzer CV'ler arasından eleme yapılmak istendiğinde ilk bakılan kriter aldığınız sertifikalardır. 

  Ama iş burada bitmez ve sertifika sayınızın çok olması işe kesin çağırılacağınız anlamına gelmez. İşe alım uzmanları bu basamaktan sonra alınan sertifikaların nereden ve kimden aldığınızı, yeterli içerik ve sürede mi alındığını, eğitmenin yeterliliğini ve en önemlisi sertifikanın doğruluğunu sorgular. 

  Bu basamağıda başarılı bir şekilde geçtiğinizde işe alım uzmanlarının yaptığı en önemli inceleme sertifikanın doğruluğunun sorgulanmasıdır

  Tüm bunları düşündüğünüzde sertifika almak tek başına işe yaramayacaktır. Bu nedenle alınan sertifikalarda;

  - Hangi kurum tarafından verildi?

  - Eğitmen kim ve yeterliliği ne?

  - Eğitim süresi ne kadar ve yeterli mi?

  - Eğitim sonrasında eğitim dokümanları veriliyor mu?

  - Online eğitimde tekrar izleme kayıt video linki veriliyor mu?

  - Sertifika içeriği ve geçerliliği nedir?

  - Sertifika online olarak sorgulanıp doğrulanabiliyor mu?

  sorularına kesinlikle cevap aramalısınız. Tüm bu sorulara alacağınız yanıtlar CV'nize eklediğiniz sertifikanın güvenilirliğini ve dolayısı ile işe alım uzmanlarının sizi seçmesini sağlayacaktır. 

  Lab Akademi verdiği tüm eğitimlerde sizlere sadece bir sertifika vermez. Sizlerin de sadece sertifika almak için eğitim almamanız gerektiğine inanır. Sadece sertifika almak için ücret ödemenin sizlere faydadan çok zararının olduğunu düşünür.

  Sertifika ile birlikte ömür boyu yararlanacağınız tecrübeler, bilgiler ve dokümanlar sunar.

  Lab Akademi sizlere gösterdiği hassasiyetten dolayı eğitmenlerini büyük titizlikle seçer. Eğitmenlerimiz alanında en az 5 yıl deneyim kazanmış ve yetkinliklerini ıspatlamış kişilerden oluşur. 

  Lab Akademi sertifikaları dijital ortamda sorgulanabilir ve doğrulanabilir özelliktedir. Sertifikalar sorgulandığında kişiler eğitimin içeriğini, kimin verdiğini, ne zaman ve ne kadar sürede verdiğini sorgulayabilir.

  Sertifikalarımız labakademi.com.tr sitesi üzerinden verilmekte ve sorgulanmaktadır. Lab Akademi bu paltform üzerinden sertifikalarınızın geçerliliğini garanti eder. 

  Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası örneğini aşağıda inceleyebilirsiniz. 

   

  Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi eğitimimize ücretsiz katılma seçeneği ile verilmektedir. Bu bir teşekkür niteliğinde eğitimimize gösterdiğiniz ilgi sonucu verilmektedir.

  Katılım belgesi genellikle sponsorlu etkinliklerde verilir ve eğitim açıklamalarında, özelliklerinde katılım belgesi verileceği belirtilir. Belirtilmemiş ise katılım belgesi ücretsiz eğitimlerde verilmemektedir. Lütfen eğitim açıklamalarını ve duyuru metinlerini dikkatlice okuyunuz. 

  Ücretsiz etkinliklerde eğer ücretli olarak sadece "Başarı Sertifikası" seçeneği sunulmuşsa bu etkinliklerde ücretli satın alma yapanlara özel sadece "Başarı Sertifikası" verilmektedir. Katılım belgesi verilmemektedir. Başarı sertifikası satın almamış olsanız dahi bu etkinliklere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. 

  Lab Akademi Dijital Katılım Belegesi bir Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası'ndan farklıdır. Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası'nın sunduğu imkanları içermemektedir. Daha detaylı bilgi için eğitim içeriğinden "Başarı Sertifikası Nedir?" sekmesini inceleyebilirsiniz. 

  Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi aldığınızda elde edecekleriniz;

  1- Eğitimlerimize ücretsiz katılım ve izleme imkanı.

  2- Eğitimlerde eğitmenimize sınırsın soru sorma imkanı.

  3- Bu belge türünde eğitim sonunda sınav yapılmaz.

  4- Belge dili sadece Türkçe olarak düzenlenir.

  5- Sınav yapılmadığı için size özel benzersiz sertifika takip numarası içermez.

  6- Sertifika takip numarası içermediği için dijital olarak takip edilemez ve sorgulanamaz.

  7- Sadece yurt içi kullanımlarda geçerlidir.

  8- Eğitim sonunda katılımcılar ile eğitim PDF dokümanı ve sunucuda kayıt edilmiş eğitim kaydı paylaşılmaz. Bu nedenle ömür boyu tekrar izleme imkanınız bulunmamaktadır. 

   

  Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi Örneğini Aşağıda İnceleyebilirsiniz.

   

  Ürün özellikleri
  Eğitim SeviyesiTüm Seviyeler
  Eğitim DiliTürkçe
  Eğitim ŞekliOnline Kayıttan
  Eğitim DokümanlarıDijital (Pdf) Dokümanlar
  Eğitim Tekrar İzle ÖzelliğiEvet
  Eğitim Süresi1.5 Saat
  Sertifika TürüDijital
  Sertifika DerecesiBaşarı Sertifikası
  Sertifika DiliTürkçe
  Uygulama KitiHayır
  5.0 6
  Kendi görüşünü yaz Kapat
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  Gülnur Qurbanova | 20.11.2023 20:15
  Eğitim
  Gerçekden çok faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler hocam
  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
  Gülnur Qurbanova | 20.11.2023 20:09
  Eğitim
  Gerçekten çok faytalı bir eğitim oldu. Teşekkürler hocam
  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
  Bekir Çakmak | 22.10.2023 11:57
  Eğitim
  Eğitim içeriği güzel planlanmış. Sade anlatımından dolayı Haluk Çelik'e teşekkürler.
  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
  Dilek Kermen | 2.05.2023 22:48
  Eğitim
  Harika bir eğitimdi.
  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
  Büşra Yükyapan | 2.05.2023 20:52
  Güzel bir eğitimdi
  Faydalı oldu hocamıza çok teşekkürler
  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
  Irem Tok | 17.08.2022 21:38
  Faydalı buldum
  Eğitim ,sistematiği oturtmamız konusunda oldukça başarılı.
  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)