Ara
Türk Lirası

Deney Laboratuvarları İçin Metot Validasyonu ve Verifikasyonu Webinarı

Webinar katılımınız sonunda dijital katılım belgesi istemiyorsanız lütfen Dijital Sertifika İstiyor Musunuz? sorusuna Hayır'ı işaretleyiniz. Belge ücretini ödemeniz durumunda eğitim sonunda paylaşılacak belge talep linkindeki bilgileri doldurmanız durumunda dijital belgeniz adınıza düzenlenecektir.
SKU: AMVWS05
*
Kullanılabilirlik: Kontenjan dolmuştur
Eski fiyat: ₺400,00
₺300,00
i h

Webinarın Amacı;

Webinar oline ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

Eğer dijital katılım belgesi almak istiyorsanız 50 TL Dijital Katılım Belgesi ücretini webinara kayıt esnasında ödemeniz gerekmektedir. Webinar ücretini ödeyip belge talebinde bulunanlara webinar sınav linki webinardan 1 gün sonra gönderilecektir. Sınavı tamamlayan herkese Dijital Katılım Belgesi mail yolu ile iletilecektir. 

Deney sonuçlarının güvenilirliği için uygun yöntemin seçilmesi ve seçilen metodun belirli şartları sağladığının gösterilmesi önem taşımaktadır. ISO/IEC 17025 ve ISO 15189 standartlarına göre laboratuvar, seçilmiş olan metodu deneylere uygulamadan önce, standard metotları uygulayabildiğini doğrulamalı ve ayrıca standard olmayan metotları, laboratuvarda tasarımlanmış/geliştirilmiş metotları, amaçlanan kapsamları dışında kullanılan standart metotları ve ilavelerle takviye edilmiş veya değiştirilmiş standart metotları, amaçlanan kullanıma uygun olduklarını geçerli kılmalıdır. Geçerli kılma; özel amaçlı bir kullanım için gerekli şartların yerine getirildiğinin, inceleme sonucunda doğrulanması ve objektif bir delilin elde edilmesidir. Bu amaçla metot performans parametrelerinin belirlenmesi ve kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu eğitim ile Metotların doğrulama ve geçerli kılınması alanındaki bilgilerin katılımcılara aktarılması amaçlanmaktadır

Konu Başlıkları;

 • Metot Seçimi
 • Metodun Geçerli Kılınması ve Doğrulanması Planı
 • Çalışma Tipinin Belirlenmesi (Geçerli Kılma veya Doğrulama)
 • Performans Parametrelerinin Seçimi
 • Deneysel Tasarım ve Uygulanması
 • Hesaplamalar ve Raporlama
 • Metot Performans Parametrelerinin Kalite Kontrol ile İzlenmesi
 • Rutin Uygulamalardaki Değişiklikler
 • Nicel Metotlar için Performans Parametreleri
 • Seçicilik
 • Algılama Sınırı (LOD) ve Tayin Sınırı (LOQ)
 • Doğruluk
 • Gerçeklik
 • Kesinlik(Tekrarlanabilirlik-Ara Kesinlik/Tekrarüretilebilirlik)
 • Çalışma Aralığı
 • Sağlamlık (Dayanıklılık)

 

Kimler Katılmalı;

İlaç, biyoteknoloji, yaşam bilimleri, adli bilimler, gıda, kozmetik, tarım, petrokimya, tekstil, çevre, klinik, elektronik, seramik, mekanik vb. sektörlerin kalite kontrol veya Ar&Ge laboratuvarlarında veya üniversitelerin ve enstitülerin araştırma laboratuvarlarında deneylerin metot validasyon/verifikasyonu sürecinde çalışanlar ve çalışmak isteyenler.

Metot Validasyon/verifikasyon çalışmaları ile ilgilenen ve bilgi düzeyini arttırmak isteyen herkes Deney Laboratuvarları için Metot Valdiasyon/Verifikasyon Weinarına katılabilir.

Webinar Şekli ve Yeri;

Webinar Lab Akademi Dijital Eğitim Platformu sistemimizden veya Lab Akademi Linkedin, Youtube kanallarından canlı ve online olarak gerçekleştirilecektir.

Webinar öncesi sizlere katılım ile ilgili tüm detaylar mail olarak iletilecektir. 

Webinar ile ilgili her türlü soru, görüş ve önerileriniz için info@labakademi.com adresine mail atabilirsiniz.

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası almış olduğunuz eğitimden elde etmiş olduğunuz başarıyı belgelemenin en etkili yoludur. 

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası, Türkçe ve İngilizce dillerinde düzenlenir, sertifika takip kodu, sertifika sorgulama linki ve kare kod içerir, dijital ortamda takip edilebilir ve sorgulanabilir özelliktedir.

Tüm bu özellikleri ile yurt içi ve yurt dışı başvurularınızda kullanılabilir. Lab Akademi sertifikaları bugüne kadar binlerce katılımcı tarafından kamu ve özel birçok farklı sektörde ve akademik alanlarda kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir.

Oluşturduğu marka değeri ve güvenilirlik ile bir Lab Akademi Başarı Sertifikası hiçbir sorguya ve tereddüte yer vermeden kabul görür ve kariyerinize değer katar. Laboratuvar kariyerinize değer katmanın en etkili yollarından birisi de Lab Akademi Başarı Sertifikası almaktır.

Başarı Sertifikası örneğini sayfanın en altında inceleyebilirsiniz. 

 

Eğitimlerde başarı sertifikası satın almanız durumunda kazanacağınız ayrıcalıklar;

1- Ödediğiniz ücret karşılığında size yukarıda bahsedilen tüm özellikleri içeren dijital bir başarı sertifikası düzenlenir. Aldığınız eğitimi dünya çapında geçerli kılan tüm özelliklere sahip olursunuz. 

2- Canlı ve online eğitimlerde sorularınızı özgürce sorabilir ve eğitim sonrası eğitmenlerimiz ile temas halinde kalabilirsiniz. Eğitmenlerimiz, eğitim sonrası da oluşabilecek sorularınız için sizlere daima cevap vermek için hazırdır.

3- Eğitim sonunda yapılacak sınav ile başarı sertifikanız verilmektedir. Bu sınav size özel benzersiz dijital takip numarasını oluşturmak için oldukça önemlidir. Sınavı başarı ile tamamlayan herkes başarı sertifikasını almaya hak kazanır.

4- Eğitim sonunda tüm eğitim PDF dokümanlarını ve size özel alanda sunucularımızda kayıt edilmiş eğitim kayıt linkini alırsınız. Bu sayede eğitimi ömür boyu yazılı ve görsel olarak tekrar tekrar izleme imkanı kazanırsınız. 

 

İşe alım uzmanlarının dikkat ettiği "Sürekli gelişim" kavramı hiç kuskusuz günümüzde çok daha fazla önem kazandı. Peki, sürekli gelişiminizi nasıl sağlarsınız? Bu sorunun elbet çak fazla cevabı vardır. Ancak işe alım uzmanları açısından bunun tek bir cevabı olabilir. Eğitim.. 

Eğitim almak kadar aldığınız eğitimleri ispatlamak da oldukça önemli. İşe alım uzmanları sizin sürekli gelişime verdiğiniz önemi ilk olarak CV'nize eklediğiniz sertifikalara bakarak anlamaya çalışır. Eğer ikna olur ise iş görüşmesine çağrılma yolunda en önemli engeli aşmış olursunuz.

Bin'lerce benzer CV arasından işe çağrılacak on'larca adayı seçmek hiç kolay değildir. Bu nedenle doğru adayı belirlemek için CV'ler işe alım uzmanları tarafından eğitim, deneyim, yaşadığınız şehir, yaşınız, üniversiteniz gibi on'larca filtrasyon işleminden geçirilir. Ardından benzer CV'ler arasından eleme yapılmak istendiğinde ilk bakılan kriter aldığınız sertifikalardır. 

Ama iş burada bitmez ve sertifika sayınızın çok olması işe kesin çağırılacağınız anlamına gelmez. İşe alım uzmanları bu basamaktan sonra alınan sertifikaların nereden ve kimden aldığınızı, yeterli içerik ve sürede mi alındığını, eğitmenin yeterliliğini ve en önemlisi sertifikanın doğruluğunu sorgular. 

Bu basamağıda başarılı bir şekilde geçtiğinizde işe alım uzmanlarının yaptığı en önemli inceleme sertifikanın doğruluğunun sorgulanmasıdır

Tüm bunları düşündüğünüzde sertifika almak tek başına işe yaramayacaktır. Bu nedenle alınan sertifikalarda;

- Hangi kurum tarafından verildi?

- Eğitmen kim ve yeterliliği ne?

- Eğitim süresi ne kadar ve yeterli mi?

- Eğitim sonrasında eğitim dokümanları veriliyor mu?

- Online eğitimde tekrar izleme kayıt video linki veriliyor mu?

- Sertifika içeriği ve geçerliliği nedir?

- Sertifika online olarak sorgulanıp doğrulanabiliyor mu?

sorularına kesinlikle cevap aramalısınız. Tüm bu sorulara alacağınız yanıtlar CV'nize eklediğiniz sertifikanın güvenilirliğini ve dolayısı ile işe alım uzmanlarının sizi seçmesini sağlayacaktır. 

Lab Akademi verdiği tüm eğitimlerde sizlere sadece bir sertifika vermez. Sizlerin de sadece sertifika almak için eğitim almamanız gerektiğine inanır. Sadece sertifika almak için ücret ödemenin sizlere faydadan çok zararının olduğunu düşünür.

Sertifika ile birlikte ömür boyu yararlanacağınız tecrübeler, bilgiler ve dokümanlar sunar.

Lab Akademi sizlere gösterdiği hassasiyetten dolayı eğitmenlerini büyük titizlikle seçer. Eğitmenlerimiz alanında en az 5 yıl deneyim kazanmış ve yetkinliklerini ıspatlamış kişilerden oluşur. 

Lab Akademi sertifikaları dijital ortamda sorgulanabilir ve doğrulanabilir özelliktedir. Sertifikalar sorgulandığında kişiler eğitimin içeriğini, kimin verdiğini, ne zaman ve ne kadar sürede verdiğini sorgulayabilir.

Sertifikalarımız labakademi.com.tr sitesi üzerinden verilmekte ve sorgulanmaktadır. Lab Akademi bu paltform üzerinden sertifikalarınızın geçerliliğini garanti eder. 

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası örneğini aşağıda inceleyebilirsiniz. 

 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi eğitimimize ücretsiz katılma seçeneği ile verilmektedir. Bu bir teşekkür niteliğinde eğitimimize gösterdiğiniz ilgi sonucu verilmektedir.

Katılım belgesi genellikle sponsorlu etkinliklerde verilir ve eğitim açıklamalarında, özelliklerinde katılım belgesi verileceği belirtilir. Belirtilmemiş ise katılım belgesi ücretsiz eğitimlerde verilmemektedir. Lütfen eğitim açıklamalarını ve duyuru metinlerini dikkatlice okuyunuz. 

Ücretsiz etkinliklerde eğer ücretli olarak sadece "Başarı Sertifikası" seçeneği sunulmuşsa bu etkinliklerde ücretli satın alma yapanlara özel sadece "Başarı Sertifikası" verilmektedir. Katılım belgesi verilmemektedir. Başarı sertifikası satın almamış olsanız dahi bu etkinliklere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. 

Lab Akademi Dijital Katılım Belegesi bir Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası'ndan farklıdır. Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası'nın sunduğu imkanları içermemektedir. Daha detaylı bilgi için eğitim içeriğinden "Başarı Sertifikası Nedir?" sekmesini inceleyebilirsiniz. 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi aldığınızda elde edecekleriniz;

1- Eğitimlerimize ücretsiz katılım ve izleme imkanı.

2- Eğitimlerde eğitmenimize sınırsın soru sorma imkanı.

3- Bu belge türünde eğitim sonunda sınav yapılmaz.

4- Belge dili sadece Türkçe olarak düzenlenir.

5- Sınav yapılmadığı için size özel benzersiz sertifika takip numarası içermez.

6- Sertifika takip numarası içermediği için dijital olarak takip edilemez ve sorgulanamaz.

7- Sadece yurt içi kullanımlarda geçerlidir.

8- Eğitim sonunda katılımcılar ile eğitim PDF dokümanı ve sunucuda kayıt edilmiş eğitim kaydı paylaşılmaz. Bu nedenle ömür boyu tekrar izleme imkanınız bulunmamaktadır. 

 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi Örneğini Aşağıda İnceleyebilirsiniz.

 

Ürün özellikleri
Eğitim SeviyesiTüm Seviyeler
Eğitim DiliTürkçe
Eğitim ŞekliOnline ve Canlı
Eğitim DokümanlarıDoküman Yok
Eğitim Tekrar İzle ÖzelliğiEvet
Eğitim Süresi1 Saat
Sertifika TürüDijital
Sertifika DerecesiKatılım Belgesi
Sertifika DiliTürkçe ve İngilizce
Uygulama KitiHayır
5.0 4
Kendi görüşünü yaz Kapat
 • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
*
*
 • Kötü
 • Mükemmel
Zeynep Aktan | 28.02.2022 20:30
Teşekkürler
Recep beye vermiş olduğu bilgilerden ötürü çok teşekkürler. Kendisi bu çok yönlü konuyu bir saat içerisinde ana hatlarıyla çok verimli bir şekilde özetledi.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Ersin TRABZON | 28.02.2022 09:35
Teşekkürler
Saygıdeğer Recep Yeşilöz'ün, kaliteli ve akıcı bir anlatımı ile kafamızda çoğu konu şekillenmiş oldu.Lab akademinin katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Aysenur Tasdelen | 27.02.2022 12:48
Deney Laboratuvarları İçin Metot Validasyonu ve Verifikasyonu Webinarı
Efsane bir webinardı.Teşekkürler.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Babək Camallı | 27.02.2022 11:58
Deney Laboratuvarları İçin Metot Validasyonu ve Verifikasyonu Webinarı
Çok güzel bir webinardı, devamının gelmesini arzu ederim.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)