Ara
Türk Lirası

Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi HPLC Temel Kullanıcı Eğitimi (Yüz Yüze ve Uygulamalı)

Eğitmen: Orhan Çakan
Bu eğitim Lab Akademi Maltepe/İstanbul Deneyim ve Eğitim Merkezinde Uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir. Aynı zamanda bu eğitime hibrit olarak online platformdan katılabilirsiniz.
SKU: LCTKE01
*
*
Kullanılabilirlik: Lütfen gerekli özellikleri seçin
Eski fiyat: ₺4250,00
₺2990,00
i h

Eğitim Lab Akademi Deneyim ve Eğitim Merkezi'nde yüz yüze uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.

Lab Akademi Deneyim ve Eğitim Merkezi Maltepe/İstanbul lokasyonunda yer almaktadır. Eğitim lokasyonunu haritalarda görmek için buraya tıklayınız.

Uygulamalı eğitime katılma imkanı olmayanlar bu eğitime hibrit olarak katılabilirler. Hibrit eğitim; yüz yüze eğitime Lab Akademi Dijital Eğitim Platformu üzerinden canlı ve online katılma fırsatı sunmaktadır. Hibrit eğitimde yine yüz yüze eğitimde olduğu gibi interaktif olarak tüm süreçleri canlı izleyebilir, sınıf ortanımda olduğu gibi eğitmene canlı sorular sorabilirsiniz. Hibrit eğitim size yüz yüze eğitim deneyimini online olarak dünya'nın her yerinden deneyimleme fırsatı sunmaktadır.

Deneyimli eğitmenlerimizin profesyonel, akademik ve tecrübeye dayalı anlatımları, öğretici videolar, kamera karşısında görsel anlatımlar, beyaz tahtada çizim anlatımları ile interaktif ve online öğrenme deneyimini yaşayın.

İstediğiniz yerden ve platformdan laboratuvar kariyerinize değer katacak eğitimlere katılın ve laboratuvar bilgi düzeyinizi arttırın.

Kaydedilen eğitim ve sizinle paylaşılan dokümanlar ile eğitimi ömür boyu ücretsiz tekrar edin.

Karekod ve sertifika takip numarası içeren, Türkçe ve İngilizce dillerinde düzenlenen "Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası" ile aldığınız eğitimi yurt içinde ve yurt dışında belgeleyin. Bilginize uluslararası geçerlilik kazandırın.

Lab Akademi eğitimi "Kariyerinize Değer Katar" ve "Profesyonel Gelişiminizi Destekler". Lab Akademi eğitimleri laboratuvar kariyerinizi desteklemenin ve ilerletmenin en iyi yoludur.

Eğitimin Amacı;

Çevrimiçi ve canlı sunulan eğitim ile Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi (HPLC) bilginizi bir üst seviyeye çıkartın. HPLC sisteminde uzmanlık kazanın.

Tecrübeye dayalı profesyonel, akademik ve teknik bilgiler ışığında güvenilir ve tekrarlanabilir analiz sonuçları için HPLC sisteminin doğru ve etkin kullanımının anlatıldığı eğitim ile uzmanlık seviyenizi bir üst düzeye çıkartın.

Eğitim ile; analitik laboratuvarlarda yoğun olarak kullanılan HPLC sistemini tüm detaylarıyla öğrenecek ve genel hatları ile kullanımına vakıf olacaksınız.

Kazanılması hedeflenen başlıca yetkinlikler;

 • Kromatografi ve spektroskopi kavramlarının öğrenilmesi
 • Genel bileşenler
 • Yaygın kullanılan dedektörler, çalışma prensipleri ve dedektör seçimi
 • Sistemin analize hazırlanması, analizin gerçekleştirilmesi ve sistemin temizlik ve bakım işlemleri
 • Sorun giderme yaklaşımları
 • Metot oluşturma, proses işlemleri ve raporlama
 • HPLC sistemine kolon seçimi, kolon yıkama, şartlama ve saklama işlemleri

Eğitim İçeriği;

 • HPLC Sistemine Genel Bakış
 • Kromatografi Teorisi ve Ayrım Mekanizmaları
 • Sıvı Kromatografi Sisteminde Önemli Parametreler
 • HPLC Sisteminde Yaygın Kullanılan Dedektörler
 • Spektroskopi Teorisi
 • HPLC Sistemi Kolon Seçimi ve Kullanımı
 • HPLC Sistemine Numune ve Hareketli Faz Hazırlama
 • HPLC Sisteminin Analize Hazırlanması, Bakım ve Temizlik İşlemleri
 • Örnek analiz çalışması, hesaplama ve proses işlemleri
 • HPLC Sistemi Sorun Giderme Teknikleri

Kimler Katılmalı;

 • İlaç, biyoteknoloji, yaşam bilimleri, adli bilimler, gıda, kozmetik, tarım, petrokimya, tekstil, çevre, klinik, elektronik, seramik, mekanik vb. sektörlerin kalite kontrol veya Ar&Ge laboratuvarlarında veya üniversitelerin ve enstitülerin araştırma laboratuvarlarında kromatografi cihazlarının kullanımında ve analizlerinin gerçekleştirilmesinde çalışanlar ve çalışmak isteyenler.
 • Bu sistemlerle ilgilenen, çalışan ve bilgi düzeyini arttırmak isteyen herkes Online HPLC Temel Kullanıcı Eğitimi‘ne katılabilir.

Eğitim Formatı;

 • Eğitim Lab Akademi Uzaktan Eğitim Platformu üzerinden canlı ve online olarak gerçekleştirilecektir.
 • Eğitime tüm katılımcılar sesli, görüntülü ve yazılı olarak interaktif bir şekilde katılım sağlayabilmektedir.
 • Ekran paylaşımları, gerekli durumlarda excel vb. hesaplama araçları, online uygulamalar, beyaz tahta çizimleri, video gösterimleri ve kamera karşısında anlatımlar ile eğitim interaktif bir şekilde işlenmektedir.
 • Tüm katılımcıların eğitime etkileşimli bir katılım göstermesi önemsenmekte ve eğitmen tarafından teşvik edilmektedir.
 • Katılımcılar kayıt edilen bu eğitimi sonrasında süre ve tekrar sınırı olmadan diledikleri zaman tekrar edebilir ve sorularının eğitmenin mail adresine gönderecekleri bir mail ile cevaplanmasını talep edebilirler.

Eğitimle İlgili Diğer Detaylar;

 • Eğitim Lab Akademi Uzaktan Eğitim Platformu sistemimizden canlı ve online olarak gerçekleştirilecektir.
 • Kayıt sırasında mailinizin doğru yazıldığından ve kayıt onay mailini aldığınızdan emin olunuz. Eğer kayıt onay maili almadıysanız mail adresiniz yanlış yazılmış olabilir.
 • Eğitimden 1 saat önce sizlere katılım ile ilgili tüm detaylar mail olarak iletilecektir. Lütfen spam, gereksiz, reklam ve tanıtım klasörlerinizi kontrol ediniz. Eğer hala mail gelmediğini düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki mail adresinden bizimle iletişime geçiniz.
 • Eğitim Lab Akademi Dijital Eğitim Platformu üzerinden gerçekleşmektedir. Bu platform için eğitim öncesi size gönderilecek link üzerinden ayrıca kullanıcı adı ve şifre belirlemelisiniz.
 • Eğitim katılım linki ve platform detayları eğitimden 1 saat önce gönderilmektedir.
 • Eğitime katılmak için herhangi bir yazılıma ihtiyaç yoktur ve istediğiniz platformdan güncel bir Chrome tarayıcıdan bağlanabilirsiniz.
 • Eğitim ile ilgili her türlü soru, görüş ve önerileriniz için info@labakademi.com adresine mail atabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Sertifikalar eğitim sonrası sertifika sınavının tamamlanması ile sistem tarafından hemen üretilir ve mail yolu ile tarafınıza PDF formatta iletilir. Ayrıca; uzaktan eğitim platformumuzdan da oluşturulan sertifikayı PDF olarak dilediğiniz zaman bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Mail gelmediğini düşünüyorsanız spam gereksiz ve reklam-tanıtım kutularınızı kontrol ettikten sonra her türlü talep, soru, görüş ve öneriniz için yukarıdaki mail adresinden lütfen bizimle iletişime geçiniz. Size en hızlı şekilde dönüş yapılacaktır.

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası almış olduğunuz eğitimden elde etmiş olduğunuz başarıyı belgelemenin en etkili yoludur. 

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası, Türkçe ve İngilizce dillerinde düzenlenir, sertifika takip kodu, sertifika sorgulama linki ve kare kod içerir, dijital ortamda takip edilebilir ve sorgulanabilir özelliktedir.

Tüm bu özellikleri ile yurt içi ve yurt dışı başvurularınızda kullanılabilir. Lab Akademi sertifikaları bugüne kadar binlerce katılımcı tarafından kamu ve özel birçok farklı sektörde ve akademik alanlarda kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir.

Oluşturduğu marka değeri ve güvenilirlik ile bir Lab Akademi Başarı Sertifikası hiçbir sorguya ve tereddüte yer vermeden kabul görür ve kariyerinize değer katar. Laboratuvar kariyerinize değer katmanın en etkili yollarından birisi de Lab Akademi Başarı Sertifikası almaktır.

Başarı Sertifikası örneğini sayfanın en altında inceleyebilirsiniz. 

 

Eğitimlerde başarı sertifikası satın almanız durumunda kazanacağınız ayrıcalıklar;

1- Ödediğiniz ücret karşılığında size yukarıda bahsedilen tüm özellikleri içeren dijital bir başarı sertifikası düzenlenir. Aldığınız eğitimi dünya çapında geçerli kılan tüm özelliklere sahip olursunuz. 

2- Canlı ve online eğitimlerde sorularınızı özgürce sorabilir ve eğitim sonrası eğitmenlerimiz ile temas halinde kalabilirsiniz. Eğitmenlerimiz, eğitim sonrası da oluşabilecek sorularınız için sizlere daima cevap vermek için hazırdır.

3- Eğitim sonunda yapılacak sınav ile başarı sertifikanız verilmektedir. Bu sınav size özel benzersiz dijital takip numarasını oluşturmak için oldukça önemlidir. Sınavı başarı ile tamamlayan herkes başarı sertifikasını almaya hak kazanır.

4- Eğitim sonunda tüm eğitim PDF dokümanlarını ve size özel alanda sunucularımızda kayıt edilmiş eğitim kayıt linkini alırsınız. Bu sayede eğitimi ömür boyu yazılı ve görsel olarak tekrar tekrar izleme imkanı kazanırsınız. 

 

İşe alım uzmanlarının dikkat ettiği "Sürekli gelişim" kavramı hiç kuskusuz günümüzde çok daha fazla önem kazandı. Peki, sürekli gelişiminizi nasıl sağlarsınız? Bu sorunun elbet çak fazla cevabı vardır. Ancak işe alım uzmanları açısından bunun tek bir cevabı olabilir. Eğitim.. 

Eğitim almak kadar aldığınız eğitimleri ispatlamak da oldukça önemli. İşe alım uzmanları sizin sürekli gelişime verdiğiniz önemi ilk olarak CV'nize eklediğiniz sertifikalara bakarak anlamaya çalışır. Eğer ikna olur ise iş görüşmesine çağrılma yolunda en önemli engeli aşmış olursunuz.

Bin'lerce benzer CV arasından işe çağrılacak on'larca adayı seçmek hiç kolay değildir. Bu nedenle doğru adayı belirlemek için CV'ler işe alım uzmanları tarafından eğitim, deneyim, yaşadığınız şehir, yaşınız, üniversiteniz gibi on'larca filtrasyon işleminden geçirilir. Ardından benzer CV'ler arasından eleme yapılmak istendiğinde ilk bakılan kriter aldığınız sertifikalardır. 

Ama iş burada bitmez ve sertifika sayınızın çok olması işe kesin çağırılacağınız anlamına gelmez. İşe alım uzmanları bu basamaktan sonra alınan sertifikaların nereden ve kimden aldığınızı, yeterli içerik ve sürede mi alındığını, eğitmenin yeterliliğini ve en önemlisi sertifikanın doğruluğunu sorgular. 

Bu basamağıda başarılı bir şekilde geçtiğinizde işe alım uzmanlarının yaptığı en önemli inceleme sertifikanın doğruluğunun sorgulanmasıdır

Tüm bunları düşündüğünüzde sertifika almak tek başına işe yaramayacaktır. Bu nedenle alınan sertifikalarda;

- Hangi kurum tarafından verildi?

- Eğitmen kim ve yeterliliği ne?

- Eğitim süresi ne kadar ve yeterli mi?

- Eğitim sonrasında eğitim dokümanları veriliyor mu?

- Online eğitimde tekrar izleme kayıt video linki veriliyor mu?

- Sertifika içeriği ve geçerliliği nedir?

- Sertifika online olarak sorgulanıp doğrulanabiliyor mu?

sorularına kesinlikle cevap aramalısınız. Tüm bu sorulara alacağınız yanıtlar CV'nize eklediğiniz sertifikanın güvenilirliğini ve dolayısı ile işe alım uzmanlarının sizi seçmesini sağlayacaktır. 

Lab Akademi verdiği tüm eğitimlerde sizlere sadece bir sertifika vermez. Sizlerin de sadece sertifika almak için eğitim almamanız gerektiğine inanır. Sadece sertifika almak için ücret ödemenin sizlere faydadan çok zararının olduğunu düşünür.

Sertifika ile birlikte ömür boyu yararlanacağınız tecrübeler, bilgiler ve dokümanlar sunar.

Lab Akademi sizlere gösterdiği hassasiyetten dolayı eğitmenlerini büyük titizlikle seçer. Eğitmenlerimiz alanında en az 5 yıl deneyim kazanmış ve yetkinliklerini ıspatlamış kişilerden oluşur. 

Lab Akademi sertifikaları dijital ortamda sorgulanabilir ve doğrulanabilir özelliktedir. Sertifikalar sorgulandığında kişiler eğitimin içeriğini, kimin verdiğini, ne zaman ve ne kadar sürede verdiğini sorgulayabilir.

Sertifikalarımız labakademi.com.tr sitesi üzerinden verilmekte ve sorgulanmaktadır. Lab Akademi bu paltform üzerinden sertifikalarınızın geçerliliğini garanti eder. 

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası örneğini aşağıda inceleyebilirsiniz. 

 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi eğitimimize ücretsiz katılma seçeneği ile verilmektedir. Bu bir teşekkür niteliğinde eğitimimize gösterdiğiniz ilgi sonucu verilmektedir.

Katılım belgesi genellikle sponsorlu etkinliklerde verilir ve eğitim açıklamalarında, özelliklerinde katılım belgesi verileceği belirtilir. Belirtilmemiş ise katılım belgesi ücretsiz eğitimlerde verilmemektedir. Lütfen eğitim açıklamalarını ve duyuru metinlerini dikkatlice okuyunuz. 

Ücretsiz etkinliklerde eğer ücretli olarak sadece "Başarı Sertifikası" seçeneği sunulmuşsa bu etkinliklerde ücretli satın alma yapanlara özel sadece "Başarı Sertifikası" verilmektedir. Katılım belgesi verilmemektedir. Başarı sertifikası satın almamış olsanız dahi bu etkinliklere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. 

Lab Akademi Dijital Katılım Belegesi bir Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası'ndan farklıdır. Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası'nın sunduğu imkanları içermemektedir. Daha detaylı bilgi için eğitim içeriğinden "Başarı Sertifikası Nedir?" sekmesini inceleyebilirsiniz. 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi aldığınızda elde edecekleriniz;

1- Eğitimlerimize ücretsiz katılım ve izleme imkanı.

2- Eğitimlerde eğitmenimize sınırsın soru sorma imkanı.

3- Bu belge türünde eğitim sonunda sınav yapılmaz.

4- Belge dili sadece Türkçe olarak düzenlenir.

5- Sınav yapılmadığı için size özel benzersiz sertifika takip numarası içermez.

6- Sertifika takip numarası içermediği için dijital olarak takip edilemez ve sorgulanamaz.

7- Sadece yurt içi kullanımlarda geçerlidir.

8- Eğitim sonunda katılımcılar ile eğitim PDF dokümanı ve sunucuda kayıt edilmiş eğitim kaydı paylaşılmaz. Bu nedenle ömür boyu tekrar izleme imkanınız bulunmamaktadır. 

 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi Örneğini Aşağıda İnceleyebilirsiniz.

 

Ürün özellikleri
Eğitim SeviyesiBaşlangıç ve Orta (0-3 Yıl Deneyim)
Eğitim DiliTürkçe
Eğitim ŞekliOnline ve Canlı
Eğitim DokümanlarıDijital (Pdf) Dokümanlar
Eğitim Tekrar İzle ÖzelliğiEvet
Eğitim Süresi8 Saat
Sertifika TürüDijital
Sertifika DerecesiBaşarı Sertifikası
Sertifika DiliTürkçe ve İngilizce
Uygulama KitiHayır
5.0 17
Kendi görüşünü yaz Kapat
 • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
*
*
 • Kötü
 • Mükemmel
Erdem İslamoğlu | 10.02.2024 19:44
HPLC temel eğitim yüz yüze
Çok güzel bir eğitim oldu.Cihazı bire bir kullanma sorunlara müdahale etme ve teorik olarak çok iyi geçen bir eğitim oldu.Orhan hocamıza teşekkür ederiz .
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Kübra Cansu Güldür | 27.12.2023 12:49
HPLC Temel Kullanıcı Eğitimi
Verimli bir eğitim geçirdik. Cihazı birebir kullanma imkanı sundukları için Lab Akademi ailesine ve Orhan Çakan hocama teşekkür ederim.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Hatice Kırtıl | 7.10.2023 21:11
HPLC eğitimi hakkında
Verimli bir eğitim oldu. Özellikle lisansüstü tez öğrencileri için çok değerli bir platform. Çok memnun kaldım, arkadaşlarıma da önereceğim
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Binnur Balantekin | 24.05.2023 00:57
HPLC Temel Kullanıcı Eğitimi Hakkında
Eğitim benim için çok verimli geçti. Eğitmenimiz Orhan hocama çok teşekkürlerimi iletiyorum. Bu eğitimi almış olmak, kişiyi hem teorik hemde pratik anlamda çok ileriye taşıyacaktır. Keşke bitmese dediğim çok detaylı ve bir o kadar keyifli bir eğitimdi. Teşekkürler Labakademi...
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Yusuf Güneş | 24.05.2023 00:07
Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi HPLC Temel Kullanıcı Eğitimi
Öncelikle sevgili Labakademi ailesine bize verdiği bu hizmetten dolayı çok teşekkür ederim. Sayın Orhan Hocamın verdiği eğitim ile hem kişisel hem de  çalıştığım sektörde bilgi ve becerimi arttırarak kendime ve işime değer kattım. Teşekkürler Labakademi ve sayın Orhan hocam. Her zaman sizin bilgi ve tecrübelerinizden yararlanmaya çalışacağım...
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Rabia Pehlivan | 21.01.2023 17:31
Hplc eğitimi hakkında
Eğitim, hocamızın dediği üzere başlangıç seviyesinde de olsa dolu dolu bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Sistem hakkında temel bilgileri edindim ve bu eğitim gerek iş hayatında gerekse akademik alanda Hplc ile çalışmalar yapma isteğimi arttırdı. İleri seviye eğitimlere de katılmayı düşünüyorum.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Ecem Vural | 21.01.2023 17:24
Eğitim Değerlendirme
Eğitim gerçekten çok verimli ve başarılıydı. Konu hakkında temel eğitim bile olsa detaylı bilgiler edindim. Devamındaki eğitimlere de katılmayı düşünüyorum. Orhan Hocama deneyim ve bilgisini bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyorum.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Serkan Sivrikaya | 21.01.2023 17:16
Etkili Anlatım
Eğitim çok güzel ayrıca Orhan bey de gayet güzel, akıcı, detaylı ve basit bir şekilde anlattı. Eğitimi HPLC ile ilgilenen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Eğitim için teşekkür ederim.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Selen Selvi | 7.08.2022 00:18
Müthiş Eğitim
Hplc ile alakalı güzel bilgiler verildi ve harika bir eğitim oldu benim açımdan. Çok verimliydi emeğinize sağlık
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Kübra COŞKUN | 14.05.2022 16:24
Eğitim değerlendirme
HPLC' yi sıfırdan öğrenmeye başlayan biri olarak bu eğitimin yeni bir kariyer için bana iş hayatında çok avantaj sağlayacağına eminim bugünkü temel eğitimin ardından bir ileri seviye eğitimi daha almam gerektiği kanaatine vardım bu değerli bilgiler için tekrardan teşekkür ediyorum.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
İrem Çağlar | 14.05.2022 16:15
güzel bir eğitimdi
hplc ile alakalı güzel örnekler ve bilgiler verildi her türlü sorularımıza cevap verildi hocamıza teşekkürler
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (1/0)
Gülsenem Yaşar | 14.05.2022 16:14
Verimli eğitim.
Eğitimin uzunluğu gözümü korkutmuştu fakat eğitim boyunca hiç dikkat dağınıklığı yaşamadım, çok verimli bilgiler öğrenebileceğiniz bir eğitim. Tavsiye ederim.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (1/0)
Nur Ceren Işkın | 14.05.2022 16:09
Eğitimin faydaları
Öncelikle online olması nedeniyle istediğimiz yerden izlememiz çok güzel. Orhan hocamızın HPLC deneyimi sayesinde akatardğı bilgiler gayet net ve anlaşılır.Emeğinize sağlık
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Betül Yoğurtcu | 14.05.2022 16:09
hplc hakkında
en yüksek verim aldığım online eğitim oldu. Teşekkürler labakademi
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Elif Akıncı | 18.04.2022 12:18
Eğitim değerlendirme
Eğitimin online olmasından dolayı kaygılanıyordum fakat avantajını gördüm. Eğitim hem  ayrıntılı hem de gayet basit bir dille anlatılıyor. Tavsiye ederim.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Ahmetcan TEPELİ | 15.04.2022 20:45
Güzel eğitim
Ben memnun kaldım, eğitimi almayı düşünenlere öneririm.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Ahmetcan TEPELİ | 15.04.2022 20:44
Verimli Bir Eğitim
Güzel ve verimli bir eğitim oldu, iyi ki almışım bu eğitimi.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)