Ara
Türk Lirası

Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi (HPLC) Temel Kullanıcı Eğitimi

Eğitmen: Orhan Çakan
SKU: LCTKE01
*
Kullanılabilirlik: Kontenjan dolmuştur
Eski fiyat: ₺1200,00
₺900,00
i h

Deneyimli eğitmenlerimizin profesyonel, akademik ve tecrübeye dayalı anlatımları, öğretici videolar, kamera karşısında görsel anlatımlar, beyaz tahtada çizim anlatımları ile interaktif ve online öğrenme deneyimini yaşayın.

İstediğiniz yerden ve platformdan laboratuvar kariyerinize değer katacak eğitimlere katılın ve laboratuvar bilgi düzeyinizi arttırın.

Kaydedilen eğitim ve sizinle paylaşılan dokümanlar ile eğitimi ömür boyu ücretsiz tekrar edin. 

Karekod ve sertifika takip numarası içeren, Türkçe ve İngilizce dillerinde düzenlenen "Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası" ile aldığınız eğitimi yurt içinde ve yurt dışında belgeleyin. Bilginize uluslararası geçerlilik kazandırın.

Lab Akademi eğitimi "Kariyerinize Değer Katar" ve "Profesyonel Gelişiminizi Destekler". Lab Akademi eğitimleri laboratuvar kariyerinizi desteklemenin ve ilerletmenin en iyi yoludur. 

Eğitimin Amacı;

Çevrimiçi ve canlı sunulan eğitim ile Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi (HPLC) bilginizi bir üst seviyeye çıkartın. HPLC sisteminde uzmanlık kazanın.

Tecrübeye dayalı profesyonel, akademik ve teknik bilgiler ışığında güvenilir ve tekrarlanabilir analiz sonuçları için HPLC sisteminin doğru ve etkin kullanımının anlatıldığı eğitim ile uzmanlık seviyenizi bir üst düzeye çıkartın. 

Eğitim ile; analitik laboratuvarlarda yoğun olarak kullanılan HPLC sistemini tüm detaylarıyla öğrenecek ve genel hatları ile kullanımına vakıf olacaksınız. 

Kazanılması hedeflenen başlıca yetkinlikler;

1- Kromatografi ve spektroskopi kavramlarının öğrenilmesi
2- Genel bileşenler
3- Yaygın kullanılan dedektörler, çalışma prensipleri ve dedektör seçimi
4- Sistemin analize hazırlanması, analizin gerçekleştirilmesi ve sistemin temizlik ve bakım işlemleri
5- Sorun giderme yaklaşımları
6- Metot oluşturma, proses işlemleri ve raporlama
7- HPLC sistemine kolon seçimi, kolon yıkama, şartlama ve saklama işlemleri

Eğitim İçeriği;

1- HPLC Sistemine Genel Bakış
2- Kromatografi Teorisi ve Ayrım Mekanizmaları
3- Sıvı Kromatografi Sisteminde Önemli Parametreler
4- HPLC Sisteminde Yaygın Kullanılan Dedektörler
5- Spektroskopi Teorisi
6- HPLC Sistemi Kolon Seçimi ve Kullanımı
7- HPLC Sistemine Numune ve Hareketli Faz Hazırlama
8- HPLC Sisteminin Analize Hazırlanması, Bakım ve Temizlik İşlemleri
9- Örnek analiz çalışması, hesaplama ve proses işlemleri
10- HPLC Sistemi Sorun Giderme Teknikleri

Kimler Katılmalı;

 • İlaç, biyoteknoloji, yaşam bilimleri, adli bilimler, gıda, kozmetik, tarım, petrokimya, tekstil, çevre, klinik, elektronik, seramik, mekanik vb. sektörlerin kalite kontrol veya Ar&Ge laboratuvarlarında veya üniversitelerin ve enstitülerin araştırma laboratuvarlarında kromatografi cihazlarının kullanımında ve analizlerinin gerçekleştirilmesinde çalışanlar ve çalışmak isteyenler.
 • Bu sistemlerle ilgilenen, çalışan ve bilgi düzeyini arttırmak isteyen herkes Online HPLC Kullanıcı Eğitimi‘ne katılabilir.

Eğitimle İlgili Diğer Detaylar;

 • Eğitim; Lab Akademi Dijital Eğitim Platformu sistemimizden veya katılım yoğunluğuna göre Lab Akademi Linkedin, Youtube kanallarından canlı ve online olarak gerçekleştirilecektir.
 • Kayıt sırasında mailinizin doğru yazıldığından ve kayıt onay mailini aldığınızdan emin olunuz. Eğer kayıt onay maili almadıysanız mail adresiniz yanlış yazılmış olabilir.
 • Eğitimden 1 saat önce sizlere katılım ile ilgili tüm detaylar mail olarak iletilecektir. Lütfen spam, gereksiz, reklam ve tanıtım klasörlerinizi kontrol ediniz. Eğer hala mail gelmediğini düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki mail adresinden bizimle iletişime geçiniz.  
 • Eğitim Lab Akademi Dijital Eğitim Platformu üzerinden gerçekleşmektedir. Bu platform için eğitim öncesi size gönderilecek link üzerinden ayrıca kullanıcı adı ve şifre belirlemelisiniz.
 • Eğitim katılım linki ve platform detayları eğitimden 1 saat önce gönderilmektedir.
 • Eğitime katılmak için herhangi bir yazılıma ihtiyaç yokrur ve istediğiniz platformdan güncel bir Chrome tarayıcıdan bağlanabilirsiniz. 

Eğitim ile ilgili her türlü soru, görüş ve önerileriniz için info@labakademi.com adresine mail atabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Sertifikalar katılım yoğunluğuna ve Lab Akademi sistemlerinin yoğunluk durumuna göre sertifika sınavını olduktan sonraki 7-14 iş günü içerisinde tarafınıza mail yolu ile PDF formatta iletilmektedir. Lütfen bu süre zarfının sonunda hala sertifikanızın gelmediğini düşünüyorsanız spam gereksiz ve reklam-tanıtım kutularınızı kontrol ettikten sonra yukarıdaki mail adresinden lütfen bizimle iletişime geçiniz. Size en hızlı şekilde dönüş yapılacaktır.

Ürün özellikleri
Eğitim SeviyesiBaşlangıç ve Orta (0-5 Yıl Deneyim)
Eğitim DiliTürkçe
Eğitim ŞekliOnline ve Canlı
Eğitim DokümanlarıDijital (Pdf) Dokümanlar
Eğitim Tekrar İzle ÖzelliğiEvet
Eğitim Süresi8 Saat
Sertifika TürüDijital
Sertifika DerecesiBaşarı Sertifikası
Sertifika DiliTürkçe ve İngilizce
Uygulama KitiHayır

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası almış olduğunuz eğitimden elde etmiş olduğunuz başarıyı belgelemenin en etkili yoludur. 

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası, Türkçe ve İngilizce dillerinde düzenlenir, sertifika takip kodu içerir, dijital ortamda takip edilebilir ve sorgulanabilir özelliktedir.

Tüm bu özellikleri ile yurt içi ve yurt dışı başvurularınızda kullanılabilir. Lab Akademi sertifikaları bugüne kadar binlerce katılımcı tarafından birçok farklı sektörde kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir.

Oluşturduğu marka değeri ve güvenilirlik ile bir Lab Akademi Başarı Sertifikası hiçbir sorguya ve tereddüte yer vermeden kabul görür ve kariyerinize değer katar. Laboratuvar kariyerinize değer katmanın en etkili yollarından birisi de Lab Akademi Başarı Sertifikası almaktır.

Başarı Sertifikası örneğini sayfanın en altında inceleyebilirsiniz. 

Eğitimlerde başarı sertifikası satın almanız durumunda kazanacağınız ayrıcalıklar;

1- Ödediğiniz ücret karşılığında size yukarıda bahsedilen tüm özellikleri içeren dijital bir başarı sertifikası düzenlenir. Aldığınız eğitimi dünya çapında geçerli kılan tüm özelliklere sahip olursunuz. 

2- Canlı ve online eğitimlerde sorularınızı özgürce sorabilir ve eğitim sonrası eğitmenlerimiz ile temas halinde kalabilirsiniz. Eğitmenlerimiz, eğitim sonrası da oluşabilecek sorularınız için sizlere daima cevap vermek için hazırdır.

3- Eğitim sonunda yapılacak sınav ile başarı sertifikanız verilmektedir. Bu sınav size özel benzersiz dijital takip numarasını oluşturmak için oldukça önemlidir. Sınavı başarı ile tamamlayan herkes başarı sertifikasını almaya hak kazanır.

4- Eğitim sonunda tüm eğitim PDF dokümanlarını ve size özel alanda sunucularımızda kayıt edilmiş eğitim kayıt linkini alırsınız. Bu sayede eğitimi ömür boyu yazılı ve görsel olarak tekrar tekrar izleme imkanı kazanırsınız. 

İşe alım uzmanlarının dikkat ettiği "Sürekli gelişim" kavramı hiç kuskusuz günümüzde çok daha fazla önem kazandı. Peki, sürekli gelişiminizi nasıl sağlarsınız? Bu sorunun elbet çak fazla cevabı vardır. Ancak işe alım uzmanları açısından bunun tek bir cevabı olabilir. Eğitim.. 

Eğitim almak kadar aldığınız eğitimleri ispatlamak da oldukça önemli. İşe alım uzmanları sizin sürekli gelişime verdiğiniz önemi ilk olarak CV'nize eklediğiniz sertifikalara bakarak anlamaya çalışır. Eğer ikna olur ise iş görüşmesine çağrılma yolunda en önemli engeli aşmış olursunuz.

Bin'lerce benzer CV arasından işe çağrılacak on'larca adayı seçmek hiç kolay değildir. Bu nedenle doğru adayı belirlemek için CV'ler işe alım uzmanları tarafından eğitim, deneyim, yaşadığınız şehir, yaşınız, üniversiteniz gibi on'larca filtrasyon işleminden geçirilir. Ardından benzer CV'ler arasından eleme yapılmak istendiğinde ilk bakılan kriter aldığınız sertifikalardır. 

Ama iş burada bitmez ve sertifika sayınızın çok olması işe kesin çağırılacağınız anlamına gelmez. İşe alım uzmanları bu basamaktan sonra alınan sertifikaların nereden ve kimden aldığınızı, yeterli içerik ve sürede mi alındığını, eğitmenin yeterliliğini ve en önemlisi sertifikanın doğruluğunu sorgular. 

Bu basamağıda başarılı bir şekilde geçtiğinizde işe alım uzmanlarının yaptığı en önemli inceleme sertifikanın doğruluğunun sorgulanmasıdır

Tüm bunları düşündüğünüzde sertifika almak tek başına işe yaramayacaktır. Bu nedenle alınan sertifikalarda;

- Hangi kurum tarafından verildi?

- Eğitmen kim ve yeterliliği ne?

- Eğitim süresi ne kadar ve yeterli mi?

- Eğitim sonrasında eğitim dokümanları veriliyor mu?

- Online eğitimde tekrar izleme kayıt video linki veriliyor mu?

- Sertifika içeriği ve geçerliliği nedir?

- Sertifika online olarak sorgulanıp doğrulanabiliyor mu?

sorularına kesinlikle cevap aramalısınız. Tüm bu sorulara alacağınız yanıtlar CV'nize eklediğiniz sertifikanın güvenilirliğini ve dolayısı ile işe alım uzmanlarının sizi seçmesini sağlayacaktır. 

Lab Akademi verdiği tüm eğitimlerde sizlere sadece bir sertifika vermez. Sizlerin de sadece sertifika almak için eğitim almamanız gerektiğine inanır. Sadece sertifika almak için ücret ödemenin sizlere faydadan çok zararının olduğunu düşünür.

Sertifika ile birlikte ömür boyu yararlanacağınız tecrübeler, bilgiler ve dokümanlar sunar.

Lab Akademi sizlere gösterdiği hassasiyetten dolayı eğitmenlerini büyük titizlikle seçer. Eğitmenlerimiz alanında en az 5 yıl deneyim kazanmış ve yetkinliklerini ıspatlamış kişilerden oluşur. 

Lab Akademi sertifikaları dijital ortamda sorgulanabilir ve doğrulanabilir özelliktedir. Sertifikalar sorgulandığında kişiler eğitimin içeriğini, kimin verdiğini, ne zaman ve ne kadar sürede verdiğini sorgulayabilir.

Sertifikalarımız kolaysertifika.com sitesi üzerinden verilmekte ve sorgulanmaktadır.

Kolaysertifika sitesi yeni nesil dijital sertifika üretme, saklama ve doğrulama platformudur. Bu platform sertifikalarınıza güvenilirlik kazandırmak üzere kurulmuştur. Lab Akademi bu paltform üzerinden sertifikalarınızın geçerliliğini garanti eder. 

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası örneğini aşağıda inceleyebilirsiniz. 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi eğitimimize ücretsiz katılma seçeneği ile verilmektedir. Bu bir teşekkür niteliğinde eğitimimize gösterdiğiniz ilgi sonucu verilmektedir.

Katılım belgesi genellikle sponsorlu etkinliklerde verilir ve eğitim açıklamalarında, özelliklerinde katılım belgesi verileceği belirtilir. Belirtilmemiş ise katılım belgesi ücretsiz eğitimlerde verilmemektedir. Lütfen eğitim açıklamalarını ve duyuru metinlerini dikkatlice okuyunuz. 

Ücretsiz etkinliklerde eğer ücretli olarak sadece "Başarı Sertifikası" seçeneği sunulmuşsa bu etkinliklerde ücretli satın alma yapanlara özel sadece "Başarı Sertifikası" verilmektedir. Katılım belgesi verilmemektedir. Başarı sertifikası satın almamış olsanız dahi bu etkinliklere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. 

Lab Akademi Dijital Katılım Belegesi bir Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası'ndan farklıdır. Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası'nın sunduğu imkanları içermemektedir. Daha detaylı bilgi için eğitim içeriğinden "Başarı Sertifikası Nedir?" sekmesini inceleyebilirsiniz. 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi aldığınızda elde edecekleriniz;

1- Eğitimlerimize ücretsiz katılım ve izleme imkanı.

2- Eğitimlerde eğitmenimize sınırsın soru sorma imkanı.

3- Bu belge türünde eğitim sonunda sınav yapılmaz.

4- Belge dili sadece Türkçe olarak düzenlenir.

5- Sınav yapılmadığı için size özel benzersiz sertifika takip numarası içermez.

6- Sertifika takip numarası içermediği için dijital olarak takip edilemez ve sorgulanamaz.

7- Sadece yurt içi kullanımlarda geçerlidir.

8- Eğitim sonunda katılımcılar ile eğitim PDF dokümanı ve sunucuda kayıt edilmiş eğitim kaydı paylaşılmaz. Bu nedenle ömür boyu tekrar izleme imkanınız bulunmamaktadır. 

 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi Örneğini Aşağıda İnceleyebilirsiniz.

 

5.0 9
Kendi görüşünü yaz Kapat
 • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
*
*
 • Kötü
 • Mükemmel
Selen Selvi | 7.08.2022 00:18
Müthiş Eğitim
Hplc ile alakalı güzel bilgiler verildi ve harika bir eğitim oldu benim açımdan. Çok verimliydi emeğinize sağlık
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Kübra COŞKUN | 14.05.2022 16:24
Eğitim değerlendirme
HPLC' yi sıfırdan öğrenmeye başlayan biri olarak bu eğitimin yeni bir kariyer için bana iş hayatında çok avantaj sağlayacağına eminim bugünkü temel eğitimin ardından bir ileri seviye eğitimi daha almam gerektiği kanaatine vardım bu değerli bilgiler için tekrardan teşekkür ediyorum.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
İrem Çağlar | 14.05.2022 16:15
güzel bir eğitimdi
hplc ile alakalı güzel örnekler ve bilgiler verildi her türlü sorularımıza cevap verildi hocamıza teşekkürler
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (1/0)
Gülsenem Yaşar | 14.05.2022 16:14
Verimli eğitim.
Eğitimin uzunluğu gözümü korkutmuştu fakat eğitim boyunca hiç dikkat dağınıklığı yaşamadım, çok verimli bilgiler öğrenebileceğiniz bir eğitim. Tavsiye ederim.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (1/0)
Nur Ceren Işkın | 14.05.2022 16:09
Eğitimin faydaları
Öncelikle online olması nedeniyle istediğimiz yerden izlememiz çok güzel. Orhan hocamızın HPLC deneyimi sayesinde akatardğı bilgiler gayet net ve anlaşılır.Emeğinize sağlık
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Betül Yoğurtcu | 14.05.2022 16:09
hplc hakkında
en yüksek verim aldığım online eğitim oldu. Teşekkürler labakademi
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Elif Akıncı | 18.04.2022 12:18
Eğitim değerlendirme
Eğitimin online olmasından dolayı kaygılanıyordum fakat avantajını gördüm. Eğitim hem  ayrıntılı hem de gayet basit bir dille anlatılıyor. Tavsiye ederim.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Ahmetcan TEPELİ | 15.04.2022 20:45
Güzel eğitim
Ben memnun kaldım, eğitimi almayı düşünenlere öneririm.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
Ahmetcan TEPELİ | 15.04.2022 20:44
Verimli Bir Eğitim
Güzel ve verimli bir eğitim oldu, iyi ki almışım bu eğitimi.
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)