Ara
Türk Lirası

Manuel Pipetlemede Tekrarlayan Zorlanma Yaralanmalarının (RSI) Önlenmesi (Çevrimiçi ve Canlı Eğitim)

Eğitmen: Orhan Çakan
Bu eğitime katılım ilk 500 kişi için ücretsizdir. Eğer eğitim sonunda yapılacak sınav ile Türkçe-İngilizce dillerinde düzenlenmiş ve uluslararası geçerliliğe sahip "Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası" almak istemiyorsanız "Sertifika Talebi" kısmından ücretsiz kayıt için "Hayır" seçeneğini işaretleyiniz ve eğitimi sepete ekleyerek satın alma adımlarını takip ediniz. Lütfen önemli açıklamalar için "DETAYLAR" kısmını okuyunuz.
SKU: DPTE003
*
*
Kullanılabilirlik: Kalan Kontenjan : 461 Kişi
Eski fiyat: ₺900,00
₺0,00
i h

Önemli Duyuru: Eğitim ilk 500 kişi için ücretsizdir. Bu eğitim, Lab Akademi'nin 100'den fazla ücretli eğitiminden biridir ve ücretsiz katılım fırsatı sunmaktadır. Ücretsiz katılım ve sertifikalandırma süreçlerindeki %70'e varan indirim, platformumuzu keşfetmeniz ve sizlere sağlayabileceğimiz değerleri deneyimlemeniz için sunulmaktadır.  Eğer eğitim sonunda yapılacak sınav ile Türkçe-İngilizce dillerinde düzenlenmiş ve uluslararası geçerliliğe sahip "Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası" almak istemiyorsanız ücretsiz kayıt için "Sertifika Talebi" kısmından "Hayır" seçiniz. Ücretsiz katılımlarda herhangi bir belge düzenlenmemektedir. 

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası'nın Avantajları Nelerdir?: Bu eğitim pipetleme proseslerinizde daha güvenli ve doğru çalışma yolları konusunda size avantajlar sunar. Aldığınız eğitimi belgelemek, birçok şirketin laboratuvarlarında benimsediği çalışan sağlığı ve güvenli analiz yöntemleri yaklaşımları hakkında bilgi sahibi olduğunuzu resmileştirir. Bu da iş arayışlarınızda öne çıkmanıza veya mevcut pozisyonunuzda daha hızlı ilerlemenize olanak tanır.

Akademi, kamu ve endüstrinin tüm sektörlerinde faaliyet gösteren laboratuvar profesyonellerini güçlendirmeyi amaçlayan Manuel Pipetlemede Tekrarlayan Zorlanma Yaralanmalarının (RSI) Önlenmesi Eğitimi'ni keşfedin. Bu program, laboratuvar ortamlarında sürdürülebilir bir yaklaşımın geliştirilmesine odaklanmaktadır. Değerli bilgi ve beceriler edinerek daha yeşil bir geleceğe katkı sağlayın. Ücretsiz katılım seçeneği ile sunulan bu eğitime hemen kaydolun ve sektörünüzdeki kartbon ayak izi azaltma uygulamalarının öncüsü olun.

Eğitim, Lab Akademi uzaktan eğitim platformundan çevrimiçi, canlı ve interaktif olarak gerçekleştirilecektir.

Eğitim sonunda yapılacak sınav ile "Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası" verilecektir.

Deneyimli eğitmenlerimizin profesyonel, akademik ve tecrübeye dayalı anlatımları, öğretici videolar, kamera karşısında görsel anlatımlar, beyaz tahtada çizim anlatımları ile interaktif ve online öğrenme deneyimini yaşayın.

İstediğiniz yerden ve platformdan laboratuvar kariyerinize değer katacak eğitimlere katılın ve laboratuvar bilgi düzeyinizi arttırın.

Kaydedilen eğitim ve sizinle paylaşılan dokümanlar ile eğitimi ömür boyu ücretsiz tekrar edin.

Karekod ve sertifika takip numarası içeren, Türkçe ve İngilizce dillerinde düzenlenen "Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası" ile aldığınız eğitimi yurt içinde ve yurt dışında belgeleyin. Bilginize uluslararası geçerlilik kazandırın.

Lab Akademi eğitimi "Kariyerinize Değer Katar" ve "Profesyonel Gelişiminizi Destekler". Lab Akademi eğitimleri laboratuvar kariyerinizi desteklemenin ve ilerletmenin en iyi yoludur.

Eğitimin Amacı; 

Laboratuvar pipetleme işleminlerinde tekrarlayan zorlanma yaralanmaları (repetitive strain injury (RSI) terimi yazımızda Türkçe kelimelerin baş harflari ile TZY olarak adlandırılacak), uzun süreler boyunca ara vermeden oldukça tekrarlayan bir görevin gerçekleştirilmesinden kaynaklanan, küçük kas gruplarında potansiyel olarak ciddi bir zorlanma şeklidir. Semptomlar genellikle birkaç ay, hatta yıllar içinde yavaş yavaş ortaya çıkar. Ciddi vakalarda TZY sinirlerde, kaslarda, tendonlarda veya eklemlerde uzun süreli yaralanmalara neden olabilir.

Manuel sıvı işlemenin tekrarlayan doğası ve biyomedikal laboratuvarlarda günlük kullanımı nedeniyle pipetleme, parmak, başparmak, önkol, dirsek, omuz, boyun veya sırtın alt kısmında ağrıyla birlikte RSI’nin potansiyel bir nedeni olarak kabul edilir.

TZY’nin ortaya çıkmasını etkileyen faktörler arasında pipetin ağırlığı, işlem için gereken çaba ve kullanıcının duruşu, tekniği ve çalışma ortamı yer alır.

Bu eğitim ile pipetleme proseslerinden kaynaklı tekrarlayan zorlanma yaralanmalarının (RSI) neler olduğunu ve çalışma sırasında nasıl ortaya çıktığını öğrenecek ve bu yaralanmaları azatmak için uygulanması gerekenler konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Pipetleme, birçok bilim insanının ve analistin her gün saatlerce gerçekleştirdiği gerekli ancak genellikle monoton bir laboratuvar görevidir.

Manuel pipetleme genellikle zaman alıcı, tekrarlayan veya sıkıcı olarak tanımlanır, ancak aynı zamanda, özellikle kariyeri boyunca yılda yüzlerce saat görev yapanlar için bir sağlık riski de olabilir.

Eğitim ile pipetleme proseslerinizden kaynaklı sağlık risklerinizi azaltın ve daha güvenli pipetleme yeteneğinizi arttırın.

Konu Başlıkları;

 • Çalışma ortamının doğru dizaynı
 • Duruş pozisyonu ve pipetleme tekniği
 • Pipetleme prosesi ve molalar
 • Doğru pipet seçimi
 • Pipetleme için teknolojik diğer seçenekler


Kimler Katılmalı;

 • İlaç, biyoteknoloji, yaşam bilimleri, adli bilimler, gıda, kozmetik, tarım, petrokimya, tekstil, çevre, klinik, elektronik, seramik, mekanik, petrol, biyokimya, klinik tıp, mikrobiyoloji, gen, genetik, gübre, adli tıp, kriminal vb. sektörlerin kalite kontrol veya Ar&Ge laboratuvarlarında, üniversite laboratuvarlarında veya üniversitelerin ve enstitülerin araştırma laboratuvarlarında, akademik alanlarda çalışanlar ve çalışmak isteyenler.
 • Laboratuvarda pipetle çalışmaya ilgi duyan, çalışan / çalışmayı düşünen ve bilgi düzeyini arttırmak isteyen herkes katılabilir.

Eğitimle İlgili Diğer Detaylar;

 • Eğitim; Lab Akademi Dijital Eğitim Platformu sistemimizden veya katılım yoğunluğuna göre Lab Akademi Linkedin, Youtube kanallarından canlı ve online olarak gerçekleştirilecektir.
 • Kayıt sırasında mailinizin doğru yazıldığından ve kayıt onay mailini aldığınızdan emin olunuz. Eğer kayıt onay maili almadıysanız mail adresiniz yanlış yazılmış olabilir.
 • Eğitimden 1 saat önce sizlere katılım ile ilgili tüm detaylar mail olarak iletilecektir. Lütfen spam, gereksiz, reklam ve tanıtım klasörlerinizi kontrol ediniz. Eğer hala mail gelmediğini düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki mail adresinden bizimle iletişime geçiniz.
 • Eğitim Lab Akademi Dijital Eğitim Platformu üzerinden gerçekleşmektedir. Bu platform için eğitim öncesi size gönderilecek link üzerinden ayrıca kullanıcı adı ve şifre belirlemelisiniz.
 • Eğitim katılım linki ve platform detayları eğitimden 1 saat önce gönderilmektedir.
 • Eğitime katılmak için herhangi bir yazılıma ihtiyaç yokrur ve istediğiniz platformdan güncel bir Chrome tarayıcıdan bağlanabilirsiniz.

Eğitim ile ilgili her türlü soru, görüş ve önerileriniz için info@labakademi.com adresine mail atabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Sertifikalar Lab Akademi Dijital Eğitim Platformu üzerinden eğitimden hemen sonra sertifika sınavını tamamlamanız ve geçer not almanız ile üretilir ve tarafınıza anında mail ile iletilir.

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası almış olduğunuz eğitimden elde etmiş olduğunuz başarıyı belgelemenin en etkili yoludur. 

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası, Türkçe ve İngilizce dillerinde düzenlenir, sertifika takip kodu, sertifika sorgulama linki ve kare kod içerir, dijital ortamda takip edilebilir ve sorgulanabilir özelliktedir.

Tüm bu özellikleri ile yurt içi ve yurt dışı başvurularınızda kullanılabilir. Lab Akademi sertifikaları bugüne kadar binlerce katılımcı tarafından kamu ve özel birçok farklı sektörde ve akademik alanlarda kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir.

Oluşturduğu marka değeri ve güvenilirlik ile bir Lab Akademi Başarı Sertifikası hiçbir sorguya ve tereddüte yer vermeden kabul görür ve kariyerinize değer katar. Laboratuvar kariyerinize değer katmanın en etkili yollarından birisi de Lab Akademi Başarı Sertifikası almaktır.

Başarı Sertifikası örneğini sayfanın en altında inceleyebilirsiniz. 

 

Eğitimlerde başarı sertifikası satın almanız durumunda kazanacağınız ayrıcalıklar;

1- Ödediğiniz ücret karşılığında size yukarıda bahsedilen tüm özellikleri içeren dijital bir başarı sertifikası düzenlenir. Aldığınız eğitimi dünya çapında geçerli kılan tüm özelliklere sahip olursunuz. 

2- Canlı ve online eğitimlerde sorularınızı özgürce sorabilir ve eğitim sonrası eğitmenlerimiz ile temas halinde kalabilirsiniz. Eğitmenlerimiz, eğitim sonrası da oluşabilecek sorularınız için sizlere daima cevap vermek için hazırdır.

3- Eğitim sonunda yapılacak sınav ile başarı sertifikanız verilmektedir. Bu sınav size özel benzersiz dijital takip numarasını oluşturmak için oldukça önemlidir. Sınavı başarı ile tamamlayan herkes başarı sertifikasını almaya hak kazanır.

4- Eğitim sonunda tüm eğitim PDF dokümanlarını ve size özel alanda sunucularımızda kayıt edilmiş eğitim kayıt linkini alırsınız. Bu sayede eğitimi ömür boyu yazılı ve görsel olarak tekrar tekrar izleme imkanı kazanırsınız. 

 

İşe alım uzmanlarının dikkat ettiği "Sürekli gelişim" kavramı hiç kuskusuz günümüzde çok daha fazla önem kazandı. Peki, sürekli gelişiminizi nasıl sağlarsınız? Bu sorunun elbet çak fazla cevabı vardır. Ancak işe alım uzmanları açısından bunun tek bir cevabı olabilir. Eğitim.. 

Eğitim almak kadar aldığınız eğitimleri ispatlamak da oldukça önemli. İşe alım uzmanları sizin sürekli gelişime verdiğiniz önemi ilk olarak CV'nize eklediğiniz sertifikalara bakarak anlamaya çalışır. Eğer ikna olur ise iş görüşmesine çağrılma yolunda en önemli engeli aşmış olursunuz.

Bin'lerce benzer CV arasından işe çağrılacak on'larca adayı seçmek hiç kolay değildir. Bu nedenle doğru adayı belirlemek için CV'ler işe alım uzmanları tarafından eğitim, deneyim, yaşadığınız şehir, yaşınız, üniversiteniz gibi on'larca filtrasyon işleminden geçirilir. Ardından benzer CV'ler arasından eleme yapılmak istendiğinde ilk bakılan kriter aldığınız sertifikalardır. 

Ama iş burada bitmez ve sertifika sayınızın çok olması işe kesin çağırılacağınız anlamına gelmez. İşe alım uzmanları bu basamaktan sonra alınan sertifikaların nereden ve kimden aldığınızı, yeterli içerik ve sürede mi alındığını, eğitmenin yeterliliğini ve en önemlisi sertifikanın doğruluğunu sorgular. 

Bu basamağıda başarılı bir şekilde geçtiğinizde işe alım uzmanlarının yaptığı en önemli inceleme sertifikanın doğruluğunun sorgulanmasıdır

Tüm bunları düşündüğünüzde sertifika almak tek başına işe yaramayacaktır. Bu nedenle alınan sertifikalarda;

- Hangi kurum tarafından verildi?

- Eğitmen kim ve yeterliliği ne?

- Eğitim süresi ne kadar ve yeterli mi?

- Eğitim sonrasında eğitim dokümanları veriliyor mu?

- Online eğitimde tekrar izleme kayıt video linki veriliyor mu?

- Sertifika içeriği ve geçerliliği nedir?

- Sertifika online olarak sorgulanıp doğrulanabiliyor mu?

sorularına kesinlikle cevap aramalısınız. Tüm bu sorulara alacağınız yanıtlar CV'nize eklediğiniz sertifikanın güvenilirliğini ve dolayısı ile işe alım uzmanlarının sizi seçmesini sağlayacaktır. 

Lab Akademi verdiği tüm eğitimlerde sizlere sadece bir sertifika vermez. Sizlerin de sadece sertifika almak için eğitim almamanız gerektiğine inanır. Sadece sertifika almak için ücret ödemenin sizlere faydadan çok zararının olduğunu düşünür.

Sertifika ile birlikte ömür boyu yararlanacağınız tecrübeler, bilgiler ve dokümanlar sunar.

Lab Akademi sizlere gösterdiği hassasiyetten dolayı eğitmenlerini büyük titizlikle seçer. Eğitmenlerimiz alanında en az 5 yıl deneyim kazanmış ve yetkinliklerini ıspatlamış kişilerden oluşur. 

Lab Akademi sertifikaları dijital ortamda sorgulanabilir ve doğrulanabilir özelliktedir. Sertifikalar sorgulandığında kişiler eğitimin içeriğini, kimin verdiğini, ne zaman ve ne kadar sürede verdiğini sorgulayabilir.

Sertifikalarımız labakademi.com.tr sitesi üzerinden verilmekte ve sorgulanmaktadır. Lab Akademi bu paltform üzerinden sertifikalarınızın geçerliliğini garanti eder. 

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası örneğini aşağıda inceleyebilirsiniz. 

 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi eğitimimize ücretsiz katılma seçeneği ile verilmektedir. Bu bir teşekkür niteliğinde eğitimimize gösterdiğiniz ilgi sonucu verilmektedir.

Katılım belgesi genellikle sponsorlu etkinliklerde verilir ve eğitim açıklamalarında, özelliklerinde katılım belgesi verileceği belirtilir. Belirtilmemiş ise katılım belgesi ücretsiz eğitimlerde verilmemektedir. Lütfen eğitim açıklamalarını ve duyuru metinlerini dikkatlice okuyunuz. 

Ücretsiz etkinliklerde eğer ücretli olarak sadece "Başarı Sertifikası" seçeneği sunulmuşsa bu etkinliklerde ücretli satın alma yapanlara özel sadece "Başarı Sertifikası" verilmektedir. Katılım belgesi verilmemektedir. Başarı sertifikası satın almamış olsanız dahi bu etkinliklere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. 

Lab Akademi Dijital Katılım Belegesi bir Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası'ndan farklıdır. Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası'nın sunduğu imkanları içermemektedir. Daha detaylı bilgi için eğitim içeriğinden "Başarı Sertifikası Nedir?" sekmesini inceleyebilirsiniz. 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi aldığınızda elde edecekleriniz;

1- Eğitimlerimize ücretsiz katılım ve izleme imkanı.

2- Eğitimlerde eğitmenimize sınırsın soru sorma imkanı.

3- Bu belge türünde eğitim sonunda sınav yapılmaz.

4- Belge dili sadece Türkçe olarak düzenlenir.

5- Sınav yapılmadığı için size özel benzersiz sertifika takip numarası içermez.

6- Sertifika takip numarası içermediği için dijital olarak takip edilemez ve sorgulanamaz.

7- Sadece yurt içi kullanımlarda geçerlidir.

8- Eğitim sonunda katılımcılar ile eğitim PDF dokümanı ve sunucuda kayıt edilmiş eğitim kaydı paylaşılmaz. Bu nedenle ömür boyu tekrar izleme imkanınız bulunmamaktadır. 

 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi Örneğini Aşağıda İnceleyebilirsiniz.

 

Ürün özellikleri
Eğitim SeviyesiTüm Seviyeler
Eğitim DiliTürkçe
Eğitim ŞekliOnline ve Canlı
Eğitim DokümanlarıDijital (Pdf) Dokümanlar
Eğitim Tekrar İzle ÖzelliğiEvet
Eğitim Süresi1 Saat
Sertifika TürüDijital
Sertifika DerecesiBaşarı Sertifikası
Sertifika DiliTürkçe ve İngilizce
Uygulama KitiHayır
5.0 1
Kendi görüşünü yaz Kapat
 • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
*
*
 • Kötü
 • Mükemmel
Zehra Barut | 25.03.2023 13:15
Pipet Kaynaklı Rahatsızlıkları Azaltma Teknikleri
Benim için güzel v verimli bir eğitim oldu, diğer eğitimlerde tekrar görüşmek dileğiyle teşekkürler
Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)