Ara
Türk Lirası

Ragıp Ünal

Ragıp Ünal / Yazılım Mimarı

Balnak şirketinde IT uzmanı, Data Expert şirketinde IT Yöneticisi olarak; Linux ve Windows Sunucuların yönetimi, Kullanıcı desteği, SQL server raporlama ve bakım, Yedeklemeler, Mail marketing yönetimi, envanter yönetimi, Crm geliştirme, Ofis ekipman desteği sağladı. 

Artı Değer Bilişim Teknolojilerti şirketinde Kıdemli Yazılım Geliştirici olarak; Asp.Net Tabanlı E-Ticaret Alt yapı geliştirmelerinde bulundu. 

Atsan Laçin Mühendislik ve Otomasyon Şirketinde  Kıdemli Yazılım Geliştirici olarak; ASP.NET, ASP.NET MVC, MSSQL ve Windows Server üzerinde, medya takip, akaryakıt otomasyon , sinyal işleme ve stok yönetimi üzerinde çözümler geliştirdi.

Ajans Press Şirketinde Yazılım Uzmanı olarak; Ajanspress Gruba Bağlı tüm işletmelerin yazılım ihtiyaçlarını giderme ve mevcut yazılımların sürdürülebilirliğini sağlama ve ayrıca yeni teknoloji gelişmeleri beraberinde yeni projelerde konumlandırma süreçlerine dahil oldu.

Deep Haber Teknoloji ve Haber Direktörü pozisyonunda; Türkiye'de İlk 33 dilde arama yapılabilen arama motorunu geliştirdi. Günde 240k haber, blog, forum vb. içeriği yakalayıp, yapısallaştırıp indexlemenin yanında, günlük 1.5b tweet'i eş-zamanlı işleyip duygu analizini yapabilen (Makine Öğrenimi CNN) yazılım geliştirdi.

Windows/Linux Kurulum bakım yedekleme ve güncellemelerinin yapılması ve yapılandırılması, pfSense Firewal ve OpenVPN kurulum ve yapılandırılması, IIS, FTP ve SMTP Sunucu yapılandırılması, Hyper-V Sanallaştırma Yönetimi, Docker Konteynerların Kurulumu ve Ağ Ayarlarının Yapılması, Firewall (Güvenlik Duvarı) Yönetimi, AngularJS Web Client, Devexpress PDF Report, Devextreme Javascript Framework (AngularJS ), .Net Core 2.1 API, Python Web Spider, Web Crawler, Celery and Machine Learning, Rabbit MQ Cluster, Flutter IOS/Android Mobile App, Windows Server 2016, Hyper-V, Smtp, Ubuntu 14.04, 16.04, 18.04, Docker Container, MongoDB Replicate ve In-Memory, Apache Solr Shard Replicate, Odoo Community ERP, MailWizz Email Marketing alanlarında ileri seviye bilgi ve tecrübe sahibidir. 

Şu an kendi şirketinde yazılım geliştirme, eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.