Ara

Sevda Kürkçü Bayraklı

Sevda Kürkçü Bayraklı / Kimyager-ISO Denetçisi

Üniversitesi Kimya Bölümü’nde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde Farmasötik Kimya bölümünden yüksek lisans diplomasını almıştır.

İş hayatına kısa bir süre çalıştığı ilaç sektöründe başlamış, 2011 yılında Rebul Kozmetik firmasına geçiş yaparak kozmetik sektörüne adım atmış, Arv Kozmetik-Treda ve Protem Kozmetik firmalarında da görev yapmıştır.

Çalıştığı firmalarda GMP ve diğer Kalite Yönetim Sistemlerini kurmuş, işletmenin tüm kalite faaliyetlerinin yürütülmesini ve işleyişinin takibini yaparak, tüm Kalite Yönetim Sistemleri ve GMP uygunluğunu sağlamıştır.

Firmalarda üretilen ürünler ile ilgili mevzuat takibini yapmış, ar-ge ve stabilite çalışmaları, ürün bilgi dosyası vb teknik dokümanların hazırlanması faaliyetlerini yürütmüştür.

2015 yılından ayrıldığı 2017 Ekim ayına kadar Kalite Sistem Laboratuvarları grubunda denetçi olarak çalışmıştır.
3 yıl boyunca, 400’e yakın kozmetik, deterjan, temizlik kimyasalları, kişisel bakım ürünleri, tekstil, ev hijyeni & bakım ürünleri, oyuncak, kağıt ürünleri, gıda ile temas eden ambalaj malzemeleri, biyosidal ürünler üreten sanayi tesislerinde GMP, IFS HPC, BRC consumer products, ISO 9001, HACCP- tehlike/risk değerlendirmesi, ISO 22000, BRC IoP gerekliliklerini baz alarak denetimler gerçekleştirmiştir.

Denetim faaliyetlerini Bim, Metro gibi zincir market gruplarının adına yürütmüş, onların tedarikçilerini denetlemiştir.
Profesyonel çalışma hayatı boyunca edindiği tecrübelerin yanı sıra ISO 9001-2015 Baş Denetçiliği , BRC CP , IFS HPC , BRC FOOD eğitimlerini tamamlayıp sertifikalarını almıştır. Bunların yanında da birçok eğitime katılmış ve çeşitli sertifikalar almaya hak kazanmıştır.

Halen zincir marketler adına tedarikçi denetimleri, sektöre özel ürün güvenliği denetimi, ve teknik denetimler yapmakta , GMP, BRC CP, IFS HPC, HACCP konularında ve Kalite yönetim sistemlerine yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.