Ara
Türk Lirası

TÜBİTAK KOBİ 1501 ve 1507 Ar-Ge Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi

Eğitmen: Haluk Çelik
SKU: TUBTK001
*
Kullanılabilirlik: Kontenjan dolmuştur
Eski fiyat: ₺500,00
₺450,00
i h

Eğitim; Haluk Çelik eğitmenliğinde, Lab Akademi Dijital Eğitim Platformu üzerinden canlı ve online olarak gerçekleştirilecektir. TÜBİTAK KOBİ 1501 ve 1507 Ar-Ge projelerinin yazım aşamaları ve kritik noktaları hakkında konuşacağız. Örnek bir proje incelemesi gerçekleştireceğiz.. 

Eğitim sonunda yapılacak sınav ile tüm katılımcılara Türkçe-İngilizce Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası verilecektir. 

Eğitimin Amacı

Bu eğimin amacı katılımcıların Ar-Ge proje önerisi yazma konusunda bilgi ve tecrübelerini arttırmaktır. Eğitim sonunda katılımcılar TÜBİTAK’ın çağrılı KOBİ 1501 ve 1507 Ar-Ge destek programlarına proje önerilerini yazabileceklerdir.

Eğitimin İçeriği

TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge Destekleri Nelerdir?

Ar-Ge Tanımı

1501-1507 farkları ve proje destek süreleriyle sağlanan desteğin oranları

Proje önerisi içerisinde bulunan kısımların nasıl hazırlanacağı;

 • A.3- Proje Özeti
 • A.4- Proje Kısa Tanıtımı
 • B.1. Projenin Somut / Ölçülebilir Hedeflerle Tanıtımı ve Çözüm Yaklaşımları (Ar-Ge Sistematiği)
 • B.2. Projenin Yenilikçi Yönleri
 • B.3. Projenin Teknoloji Düzeyi
 • C.1. İş Planı
 • C.2. Proje Yönetimi ve Organizasyonu
 • C.3. Kuruluş Altyapısı
 • C.4. Risk ve Finansman Yönetimi
 • D.1 Ekonomik Öngörüler
 • D.2. Ulusal Kazanımlar
 • E.1. Personel Giderleri (M011)
 • E.2. Seyahat Giderleri (M012)
 • E.3. Alet/Teçhizat/Yazılım/Yayın Alımları (M013)
 • E.4. Ar-Ge ve Test Kuruluşlarına Yaptırılan İşler (M014)
 • E.5. Hizmet Alımları (M015)
 • E.6. Malzeme Alımları (M016)
 • E.7. Dönemsel Giderler Tablosu (M030)
 • F. Ekler

Fizibilite Raporu

Proje Değerlendirme ve İzleme Süreçleri

Hakem Ziyaretleri

Proje Kabulü Sonrası Yürütme Süreci

Projelerde Kapanış ve Yapılması Gerekenler

Proje Kapsamında Alınacak Dış Hizmetler ve Danışmanlıkların Tanımlanması

Projesi Önerisi Yazmada Püf Noktalar

Değerlendirici Gözüyle Proje Önerileri

Değerlendirme, Soru-Cevap

Kazanımlar;

 • Proje önerisinin tamamen hazırlanması başta olmak üzere;
 • TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge 1501 ve 1507 programlarının tanımlanması,
 • Proje önerisi ana hatlarının nasıl hazırlanacağı,
 • Proje bütçelendirmeyi anlamak,
 • Proje faaliyetlerinin ve ara çıktı tanımlarını yapabilmek,
 • Proje kurgusunun baştan sona yapılabilmesi,
 • Proje yürütme ve sonlandırma aşamalarının takibi.

Kimler Katılmalı?

 • Ar-Ge proje önerisi yazmayı amaçlayanlar,
 • Ar-Ge merkezlerinde çalışanlar,
 • Ar-Ge projesi kapsamında çıktı elde ederek bunları ürün veya ürünlere dönüştürmek isteyenler,
 • Proje önerisi hazırlamak isteyen diğer tüm bireyler eğitime katılabilir.

Eğitimle İlgili Diğer Detaylar;

 • Eğitim; Lab Akademi Dijital Eğitim Platformu sistemimizden veya katılım yoğunluğuna göre Lab Akademi Linkedin, Youtube kanallarından canlı ve online olarak gerçekleştirilecektir.

 • Kayıt sırasında mailinizin doğru yazıldığından ve kayıt onay mailini aldığınızdan emin olunuz. Eğer kayıt onay maili almadıysanız mail adresiniz yanlış yazılmış olabilir.

 • Eğitimden 1 saat önce sizlere katılım ile ilgili tüm detaylar mail olarak iletilecektir. Lütfen spam, gereksiz, reklam ve tanıtım klasörlerinizi kontrol ediniz. Eğer hala mail gelmediğini düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki mail adresinden bizimle iletişime geçiniz.  

 • Eğitim Lab Akademi Dijital Eğitim Platformu üzerinden gerçekleşmektedir. Bu platform için eğitim öncesi size gönderilecek link üzerinden ayrıca kullanıcı adı ve şifre belirlemelisiniz.

 • Eğitim katılım linki ve platform detayları eğitimden 1 saat önce gönderilmektedir.

 • Eğitime katılmak için herhangi bir yazılıma ihtiyaç yokrur ve istediğiniz platformdan güncel bir Chrome tarayıcıdan bağlanabilirsiniz. 

Eğitim ile ilgili her türlü soru, görüş ve önerileriniz için info@labakademi.com adresine mail atabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Sertifikalar katılım yoğunluğuna ve Lab Akademi sistemlerinin yoğunluk durumuna göre sertifika sınavını olduktan sonraki 7-14 iş günü içerisinde tarafınıza mail yolu ile PDF formatta iletilmektedir. Lütfen bu süre zarfının sonunda hala sertifikanızın gelmediğini düşünüyorsanız spam gereksiz ve reklam-tanıtım kutularınızı kontrol ettikten sonra yukarıdaki mail adresinden lütfen bizimle iletişime geçiniz. Size en hızlı şekilde dönüş yapılacaktır.

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası almış olduğunuz eğitimden elde etmiş olduğunuz başarıyı belgelemenin en etkili yoludur. 

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası, Türkçe ve İngilizce dillerinde düzenlenir, sertifika takip kodu, sertifika sorgulama linki ve kare kod içerir, dijital ortamda takip edilebilir ve sorgulanabilir özelliktedir.

Tüm bu özellikleri ile yurt içi ve yurt dışı başvurularınızda kullanılabilir. Lab Akademi sertifikaları bugüne kadar binlerce katılımcı tarafından kamu ve özel birçok farklı sektörde ve akademik alanlarda kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir.

Oluşturduğu marka değeri ve güvenilirlik ile bir Lab Akademi Başarı Sertifikası hiçbir sorguya ve tereddüte yer vermeden kabul görür ve kariyerinize değer katar. Laboratuvar kariyerinize değer katmanın en etkili yollarından birisi de Lab Akademi Başarı Sertifikası almaktır.

Başarı Sertifikası örneğini sayfanın en altında inceleyebilirsiniz. 

 

Eğitimlerde başarı sertifikası satın almanız durumunda kazanacağınız ayrıcalıklar;

1- Ödediğiniz ücret karşılığında size yukarıda bahsedilen tüm özellikleri içeren dijital bir başarı sertifikası düzenlenir. Aldığınız eğitimi dünya çapında geçerli kılan tüm özelliklere sahip olursunuz. 

2- Canlı ve online eğitimlerde sorularınızı özgürce sorabilir ve eğitim sonrası eğitmenlerimiz ile temas halinde kalabilirsiniz. Eğitmenlerimiz, eğitim sonrası da oluşabilecek sorularınız için sizlere daima cevap vermek için hazırdır.

3- Eğitim sonunda yapılacak sınav ile başarı sertifikanız verilmektedir. Bu sınav size özel benzersiz dijital takip numarasını oluşturmak için oldukça önemlidir. Sınavı başarı ile tamamlayan herkes başarı sertifikasını almaya hak kazanır.

4- Eğitim sonunda tüm eğitim PDF dokümanlarını ve size özel alanda sunucularımızda kayıt edilmiş eğitim kayıt linkini alırsınız. Bu sayede eğitimi ömür boyu yazılı ve görsel olarak tekrar tekrar izleme imkanı kazanırsınız. 

 

İşe alım uzmanlarının dikkat ettiği "Sürekli gelişim" kavramı hiç kuskusuz günümüzde çok daha fazla önem kazandı. Peki, sürekli gelişiminizi nasıl sağlarsınız? Bu sorunun elbet çak fazla cevabı vardır. Ancak işe alım uzmanları açısından bunun tek bir cevabı olabilir. Eğitim.. 

Eğitim almak kadar aldığınız eğitimleri ispatlamak da oldukça önemli. İşe alım uzmanları sizin sürekli gelişime verdiğiniz önemi ilk olarak CV'nize eklediğiniz sertifikalara bakarak anlamaya çalışır. Eğer ikna olur ise iş görüşmesine çağrılma yolunda en önemli engeli aşmış olursunuz.

Bin'lerce benzer CV arasından işe çağrılacak on'larca adayı seçmek hiç kolay değildir. Bu nedenle doğru adayı belirlemek için CV'ler işe alım uzmanları tarafından eğitim, deneyim, yaşadığınız şehir, yaşınız, üniversiteniz gibi on'larca filtrasyon işleminden geçirilir. Ardından benzer CV'ler arasından eleme yapılmak istendiğinde ilk bakılan kriter aldığınız sertifikalardır. 

Ama iş burada bitmez ve sertifika sayınızın çok olması işe kesin çağırılacağınız anlamına gelmez. İşe alım uzmanları bu basamaktan sonra alınan sertifikaların nereden ve kimden aldığınızı, yeterli içerik ve sürede mi alındığını, eğitmenin yeterliliğini ve en önemlisi sertifikanın doğruluğunu sorgular. 

Bu basamağıda başarılı bir şekilde geçtiğinizde işe alım uzmanlarının yaptığı en önemli inceleme sertifikanın doğruluğunun sorgulanmasıdır

Tüm bunları düşündüğünüzde sertifika almak tek başına işe yaramayacaktır. Bu nedenle alınan sertifikalarda;

- Hangi kurum tarafından verildi?

- Eğitmen kim ve yeterliliği ne?

- Eğitim süresi ne kadar ve yeterli mi?

- Eğitim sonrasında eğitim dokümanları veriliyor mu?

- Online eğitimde tekrar izleme kayıt video linki veriliyor mu?

- Sertifika içeriği ve geçerliliği nedir?

- Sertifika online olarak sorgulanıp doğrulanabiliyor mu?

sorularına kesinlikle cevap aramalısınız. Tüm bu sorulara alacağınız yanıtlar CV'nize eklediğiniz sertifikanın güvenilirliğini ve dolayısı ile işe alım uzmanlarının sizi seçmesini sağlayacaktır. 

Lab Akademi verdiği tüm eğitimlerde sizlere sadece bir sertifika vermez. Sizlerin de sadece sertifika almak için eğitim almamanız gerektiğine inanır. Sadece sertifika almak için ücret ödemenin sizlere faydadan çok zararının olduğunu düşünür.

Sertifika ile birlikte ömür boyu yararlanacağınız tecrübeler, bilgiler ve dokümanlar sunar.

Lab Akademi sizlere gösterdiği hassasiyetten dolayı eğitmenlerini büyük titizlikle seçer. Eğitmenlerimiz alanında en az 5 yıl deneyim kazanmış ve yetkinliklerini ıspatlamış kişilerden oluşur. 

Lab Akademi sertifikaları dijital ortamda sorgulanabilir ve doğrulanabilir özelliktedir. Sertifikalar sorgulandığında kişiler eğitimin içeriğini, kimin verdiğini, ne zaman ve ne kadar sürede verdiğini sorgulayabilir.

Sertifikalarımız labakademi.com.tr sitesi üzerinden verilmekte ve sorgulanmaktadır. Lab Akademi bu paltform üzerinden sertifikalarınızın geçerliliğini garanti eder. 

Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası örneğini aşağıda inceleyebilirsiniz. 

 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi eğitimimize ücretsiz katılma seçeneği ile verilmektedir. Bu bir teşekkür niteliğinde eğitimimize gösterdiğiniz ilgi sonucu verilmektedir.

Katılım belgesi genellikle sponsorlu etkinliklerde verilir ve eğitim açıklamalarında, özelliklerinde katılım belgesi verileceği belirtilir. Belirtilmemiş ise katılım belgesi ücretsiz eğitimlerde verilmemektedir. Lütfen eğitim açıklamalarını ve duyuru metinlerini dikkatlice okuyunuz. 

Ücretsiz etkinliklerde eğer ücretli olarak sadece "Başarı Sertifikası" seçeneği sunulmuşsa bu etkinliklerde ücretli satın alma yapanlara özel sadece "Başarı Sertifikası" verilmektedir. Katılım belgesi verilmemektedir. Başarı sertifikası satın almamış olsanız dahi bu etkinliklere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. 

Lab Akademi Dijital Katılım Belegesi bir Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası'ndan farklıdır. Lab Akademi Dijital Başarı Sertifikası'nın sunduğu imkanları içermemektedir. Daha detaylı bilgi için eğitim içeriğinden "Başarı Sertifikası Nedir?" sekmesini inceleyebilirsiniz. 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi aldığınızda elde edecekleriniz;

1- Eğitimlerimize ücretsiz katılım ve izleme imkanı.

2- Eğitimlerde eğitmenimize sınırsın soru sorma imkanı.

3- Bu belge türünde eğitim sonunda sınav yapılmaz.

4- Belge dili sadece Türkçe olarak düzenlenir.

5- Sınav yapılmadığı için size özel benzersiz sertifika takip numarası içermez.

6- Sertifika takip numarası içermediği için dijital olarak takip edilemez ve sorgulanamaz.

7- Sadece yurt içi kullanımlarda geçerlidir.

8- Eğitim sonunda katılımcılar ile eğitim PDF dokümanı ve sunucuda kayıt edilmiş eğitim kaydı paylaşılmaz. Bu nedenle ömür boyu tekrar izleme imkanınız bulunmamaktadır. 

 

Lab Akademi Dijital Katılım Belgesi Örneğini Aşağıda İnceleyebilirsiniz.

 

Ürün özellikleri
Eğitim SeviyesiTüm Seviyeler
Eğitim DiliTürkçe
Eğitim ŞekliOnline ve Canlı
Eğitim DokümanlarıDijital (Pdf) Dokümanlar
Eğitim Tekrar İzle ÖzelliğiEvet
Eğitim Süresi3 Saat
Sertifika TürüDijital
Sertifika DerecesiBaşarı Sertifikası
Sertifika DiliTürkçe
Uygulama KitiHayır
0.0 0
Kendi görüşünü yaz Kapat
 • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
*
*
 • Kötü
 • Mükemmel